PKK’li Günay Lozan’da yaşamını kaybetti

LOZAN – Uzun süredir kanser tedavisi gören Kürt siyasetçi Musa Günay (Yılmaz) İsviçre’nin Lozan kentinde yaşamını yitirdi. Günay’ın vefatı İsviçre’deki Kürtleri yasa boğdu

Karakoçan’ın İsabey köyünde 1956 yılan doğan Günay uzun yıllar PKK saflarında yer aldı. 1982’de Almanya’da Kürt mücadelesine katılan Günay, 1986 yılında Kürdistan’a giderek Kürdistan Halk Kurtuluş Ordusu (ARGK) saflarına katıldı. Kısa bir süre içinde girdiği bir çatışma sonucu yaralanmasının ardından tekrar Avrupa’ya dönen Musa Günay, 1988 yılındaki Döselldorf davası ardından yeniden Kürdistan’a dönerek gerilla birliklerine katıldı.

Beş yıla yakın bir süredir İsviçre’de yaşayan Musa Günay, başvurduğu siyasi iltica talebine yanıt alamamış, kanser hastası olduğu için insani oturum hakkı alarak tedavi görmekteydi.

Ağırlaşan hastalığı sonucu önce gözlerini kaybeden ve giderek konuşmakta güçlük çeken Günay hastalığının ağırlaşması nedeniyle bir aydır yoğun bakımdaydı. Bu akşam saat 18:10 sırlarında PKK’li Günay, Orbespital hastanesinde hayata veda etti.

Hastanede bekleyen Günay’ın ailesi ve yakınlarının gerekli işlemlerinin bitmesinden sonra cenazeyi yarın alması bekleniyor.

ANF NEWS AGENCY

thumb835

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s