PJAK gerillası Dinler Luzern’de anıldı

b4e6b771-luzern-anma17e097c3-luzern-anma123. Juni in Ost-Kurdistan Region Salmas des Lebens verloren im Kampf mit drei Freunden Rizgari Mardin Code namens Mahir Dinler PJAK Guerillas in der Stadt Luzern in der Schweiz ein.

Kurdische Kultur, einer Vereinigung in Luzern, viele Menschen an zusätzlich zu schließen. Dass in einer in Mardin CDK Namen Ali, “das kurdische Volk leben, und gegen den Druck Kampf gegen die Freiheit der Kurden kamen zu dem Punkt, wo die Märtyrer werden. 14. Juli wird in den Geist der Freiheit kämpfen und den Kampf für die Schaffung eines dauerhaften Umfeld des Friedens ist. Jeder von uns einen neuen Märtyrer von semboludur bewegt. Auch derzeit Kampf yürüttümüz Frieden Rizgari Freund als Krieger Märtyrer Yılmaz hat sich die Karawane. Seine langfristigen Kampf uns tamilatı ist ein ehrenhafter Frieden mit der Krönung. Diese Anweisungen, um den ersten Kampf, umarmen wir unsere Mitarbeiter und unser Ort mit sich bringen wird. Bei dieser Gelegenheit, vor allem mit seinem Freund wieder Rizgari 14. Juli in Bezug auf einen Fernseher und einen Kurden sind Märtyrer “, sagte er.

Sein Vater hatte sich in 12 Jahren

Ein Raum in der Religion oder Sprache Halas in der Halise Quecksilber in Tränen “Rizgari gesunken Vater war 12 Jahre alt. Mit der Waffe zu ihrem Vater und den Menschen, die Schulden zu tragen haben. Wir alle sind Märtyrer. Alle sind Helden und Märtyrer Kurdistan. Sie sind aki getroffen “, sagte er.

Doğu Kürdistan’ın Salmas bölgesinde 23 haziranda çıkan bir çatışmada üç arkadaşıyla hayatını kaybeden Rızgar Mardin kod adlı PJAK gerillası Mahir Dinler İsviçre’nin Luzern kentinde anıldı.

Luzern Kürt Kültür derneğinde yapılan anmaya, yakınlarının yanısıra çok sayıda kişi katıldı. Anmada CDK adına Ali Mardin yaptığı konuşmada, “Kürt halkının yaşadığı baskılar karşısında direnen ve Kürt Özgürlük mücadelesinin geldiği noktayı yaratan şehitlerimizdir. 14 Temmuz ruhuyla yaratılan özgürlük mücadelesi kalıcı bir barış ortamı yaratma mücadelesi ile sürüyor. Her şehidimiz bizim açımızdan yeni bir hamlenin semboludur. Rızgar arkadaş da şuan yürüttümüz barış mücadelesinin yılmaz bir savaşçısı olarak şehitler kervanına katılmıştır. Onun bize tamilatı bu uzun soluklu mücadeleyi onurlu bir barışla taçlandırmaktır. Bu talimatı başta biz ve siz değerli halkımız mücadelesine dört elle sarılarak yerine getirecektir. Bu vesile ile tekrar Rızgar arkadaşın şahsında başta 14 Temmuz direnişçileri ve tüm Kürdistan şehitlerini saygıyla anıyoruz” dedi.

12 YAŞINDAYKEN BABASI ŞEHİT DÜŞTÜ

Anmada konuşan Dinler’in halası Halise Cıvak da konuşmasında gözyaşları içinde “Rızgar 12 yaşındayken babası şehit düştü. Babasının silahını alarak ona ve halkına olan borcunu yerine getirdi. Tüm şehitler bizimdir. Tüm Kürdistan şehitleri kahramanlarımızdır. Onlar alnımızın akıdır” dedi.

Anma Dinler anısına yapılan bir sinevizyonun gösteriminden sonra verilen yemekle sona erdi.

ANF NEWS AGENCY

Reklamlar

2 Comments

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s