LUZERNDE 15 AGUSTOS KUTLAMASI YAPILDI

Luzern kantonunda 15 Agustos dolayisiyla acik alan kutlamasi yapildi.Luzern Kürt Kültür derneginin 16 Agustos pazar günü organize ettigi kutlamaya ikiyüzü askin Kürdistanli katildi.Kürdistanin degisik parcalarindan Kürtlerin bulustugu kutlamaya Luzern Kürt kültür ve entegrasyon derneginin ziyaretcilere sundugu yemekten sonra kulamaya gecildi.
Luzern halk meclis baskani yaptigi acilis konusmasinda dinleyicilere hitaben,15 Agustos atiliminin tarihsel önemine dikkat cekti.
“Kürdistanda sayisiz isyan ve ayaklanma oldu hepsi katliyamla bastirildi,PKK öncülügündeki Kürt hareketi ise bunu tersine cevirdi.Kürt halki kati inkar,asimlasyon sürecinden artik varligi herkesce kabul edilen konuma geldiyse bu 15 agustos atiliminin sonucuyla olmustur.Artik kimse Kürtleri inkar edemiyor.Her cevre sorunun cözümünü kanusuyor.Bu gün Türk devleti cözümden bahsediyorsa bu verilen mücadele ve ödenen bedeller sayesindedir”,dedi.kONGRE GEL 7. Kurul toplantisinin selamlandigi kutlamada,cözüm tartismalarinin gündemde oldugu bir dönemde medya savunma alaninda yapilan kurul toplantisinin önemine vurgu yapildi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s