KÜRD ÇOCUKLARI HEDEF TAHTASI MI?

KÜRD ÇOCUKLARI HEDEF TAHTASI MI?hj

Lice’nin Şenlik Koyü, Aşağı Hambak Mecrasi’nda hatvan otlatan 13 yaşındaki Kürt kızı Ceylan Önkol (olu cocuklar isimleriyle bakidir, cunku artik onlara verebilecegimiz fazladan bir zarar yoktur) askerlerin açtiği ateşle paramparça edilip öldürüldü.
Tapan Tepe Taburu’ndan ısıya duyarlı havan topuyla çocuğun batın bölgesine açilan ateş, 13 yaşındaki Ceylan’ı parça parça etti.
Son yirmi senedir kolluk kuvvetlerinin (polis-asker-korucu) açtığı ateş sonucu, dogu ve güneydoğu bölgelerinde katledilen çocuk sayısı 356 ya ulaştı. (polis-asker-korucu)
Bir buçuk ay önce de Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Andaçc köyünde 16 yaşındaki Caziye Ölmez adlı çocuk, kafasına sıkılan kurşunla can vermişti.. Tesadüfe bakin ki 16 yaşındaki Caziye’nin soyismi Sirnak’ın Beytüşşebap ilçesinde katledilen iki DTP’liden Necman Ölmez’le aynıydı. Henüz “meçhul”lüğü (!?) muhafaza edilen Caziye’nin katillerinin meçhullüğünde de agir bir kontrgerilla perdesi iddiasi var. Bu arada belirtelim bu coğrafyanin son döneminin en büyük katliam teşkilatı JİTEM’im ismi atık JÖH (Jandarma Özel Harekat)
 
Caziye’den dört gün önce de başka bir kürd çoban çocuk Hakan Uluç, Siirt’in Baykan ilçesi Çevrimtepe köyune bağlı Oynaklı mezrasinda katledildi. DTP Siirt Il Baskani Sıdık Taş’in halaoğlu 10 yaşındaki Hakan Uluç, koyunları otlatırken “kimliği belirsiz kişi ya da kişiler”in (!?) kafasına ve karnına sıktığı üç kurşunla can verdi. 10 yaşındaki Hakan’ı katleden “kimligi belirsiz kisi ya da kisiler”in korucu olduguna dair ciddi iddialar var. koi
Bu sene içinde önce, Çocuk Bayramı’nda (!?) tıÜüesadufen filme çekildiği için bir süre medyada meta degeri kazanan “polisin dipcikledigi cocuk” S.T. ‘nin uğradığı vahsetin vuku bulduğu operasyonda yine 14 yasindaki bir başka çocuk, polisin kovalamasindan kaçarken dereye düştü ve atılan gaz bombalarının da etkisiyle cikamayip orada can vermişti. Ismi Abdulsamet Erip’ti. Abdulsamet’ten iki gün sonra, bu kez Van’ın Kurubaş köyünde polis panzeri, önüne geçip zafer işareti yapan 8 yaşındaki Maziye Aslan’ı ezerek öldürdü.
Kürd çocukları çocuk degil, nişan tahtası mı?
Kolluk öldürüyor. Yargıtay katillerini “bölge koşullarından (!?) beraat ettiriyor.
Bir bolumu en naifinden sivil itaatsizlik eylemi yapmış TMK Mağduru Çocuklar 75 senelere varan cezalar aliyor. Sayilari 3 bini aştı, sozümona açılıma koşut TSK’nin hudut içi ve dahi hudut ötesi operasyonuna parelel sayıları çığ gibi çoğalıyor.
TBMM Ekim’de açılıyor. Bakalım gerekli kanuni düzenlemeyi yapip çocuk mağduriyetini hakikatten en azından kanuni bazda bitirecek mi? Yoksa TMK’nin sadece iki madddesini degistirip hakiki bir çözüm getirmeden göz mü boyayacak?nj
Herkesin cocuklar için yapabileceği bir şey vardır.
Nerede ne kadar kaldi bilmiyorum ama, yine de Amed’den sevgiler,
Mehmet Atak
ps. Lutfen bu emaili reply etmeyin. Soru, cevap, teklif, tavsiye ve elestirilerinizi
cocukhaklari2@gmail.com ‘a gonderin.
 
POLIS ve ASKERLERIN OLDURDUGU COCUKLAR:kürt cocuklari

1989 (Toplam: 2 çocuk)

19 Temmuz: Mahmut Yaşar (10), Şırnak

20 Eylül: Fahrettin Ertaş (10), Şırnak

1990 (Toplam: 21 çocuk)

20 Mart: Abidin Tuncer (10), Cizre

1 Nisan: Berivan Kara (1), Uludere

1 Nisan: Behecan Kara (9), Uludere

31 Mayıs: Canan Özen (8), Derik

10 Haziran: Rahime Kayran (10), Basa

10 Haziran: Meryem Kayran (10), Basa

10 Haziran: Taibet Öner (3), Basa

10 Haziran: Vasfiye Öner (10), Basa

10 Haziran: Sait Kahraman (4). Basa

10 Haziran: Hayrettin Öner (5), Basa

10 Haziran: Fatma Kayran (15), Basa

10 Haziran: Mehmet Kayran (5), Basa

10 Haziran: Hüseyin Kayran (3), Basa

10 Haziran: Haniye Özdemir (10,) Basa

10 Haziran: Takviye Öner (15), Basa

10 Haziran: Ömer Bestaş (16), Basa

14 Haziran: Cevdet Güler (14), Hakkâri

14 Haziran: Fehime Güler (9), Hakkâri

6 Ağustos: Faruk Aktuğ (13), Silopi

30 Ekim: Ş. Pınar (11)

12 Aralık: Hadi Dalan (11), Lice

1991 (Toplam: 12 çocuk)

28 Şubat: Salih Talayhan (17), Şırnak

4 Mayıs: Murat Ardıç (13), Bingöl

8 Haziran: Emine Latifeci (11), Hazro

25 Haziran: Rinde Latifeci (13), Hazro

10 Temmuz: Behzat Özkan (14), Diyarbakır

3 Ağustos: Hediye Dilçe (18), Cizre

12 Ağustos: Ferzan Ceylan (12), Dargeçit

12 Ağustos: Abdullah Ceylan (12), Dargeçit

6 Eylül: Ömür Eriş (11), Kurtalan

20 Ekim: Nezahat Kızıl (6), Siirt

20 Kasım: İsmet Mirzaoğlu (15), Ahlât

24 Aralık: Veysi Aktaş (13), Lice

1992 (Toplam: 115 çocuk öldürüldü)

6 Ocak: Emine Turan, Nusaybin

14 Şubat: Seyfettin Kapkaçin (18), Mardin

14 Şubat: Abdülselam Özbey (15), Mardin

15 Mart: Mehmet Evren (12), Cizre

18 Mart: Vesile Say (9), Dargeçit

18 Mart: Bedia Say (15), Dargeçit

18 Mart: Yasin Say (17), Dargeçit

18 Mart: Sami Say (10), Dargeçit

19 Mart: Hıdır Acet, Nusaybin

21 Mart: Muhrise Altay (18), Cizre

21 Mart: Hüseyin Altan (14), Cizre

21 Mart: İsmet Arvas (16), Van

21 Mart: Çetin Bayram (16), Van

21 Mart: Davut Soyvural (15), Gercüş

21 Mart: Mehmet Emin Acar (10), Şırnak

21 Mart: Nebat Kakuç (17), Şırnak

21 Mart: Bülent Zeyrek (16), Şırnak

21 Mart: Emin Tetik (15), Şırnak

21 Mart: Mehdi Günen (9), Şırnak

21 Mart: Halil Bebek (2), Nusaybin

21 Mart: Ahmet Kaya (1), Nusaybin

21 Mart: Fatma Kaçmaz (4), Yüksekova

22 Mart: Hatice Acar (5), Şırnak

22 Mart: Kadriye Kakın (17), Şırnak

22 Mart: Mehmet Nezir (13), Şırnak

24 Mart: Medeni Aydın (18), Batman

24 Mart: Bahri Çınar (12), Ömerli

25 Mart: Nihat Celasun (14), Cizre

25 Mart: Fatma Kaçmaz (14), Yüksekova

25 Mart: Medeni Tunç (14), Siirt

25 Mart: Medine Sevgi (18), Siirt

27 Mart: Süleyman Ayal (14), Urfa

29 Mart: Bişeng Anık (16), Şırnak

29 Mart: Mehmet Ekinci (7), Mazıdağı

29 Mart: Şeyhmus Aktürk (16), Dargeçit

11 Nisan: Yasin Çetin (16), Mevzitepe

11 Nisan: Hasan Ayar (11), Mevzitepe

17 Nisan: Cazım Kortak (17), Savur

17 Nisan: Mustafa Ok (18), Savur

18 Nisan: Metin Kıratlı (10), Yüksekova

21 Nisan: Yusuf Bodur (1), Midyat

21 Nisan: Abdurrahman Yeşilmen (12), Midyat

21 Nisan: Hamza Bulut (8), Midyat

22 Nisan: Ayşe Balım (18), Silopi

4 Mayıs: Bişar Bilen (10), Uludere

4 Mayıs: Hanım Tunç (12), Uludere

9 Mayıs: Sıraç Nergis (17), Nusaybin

9 Mayıs: Selim Ata (17), Nusaybin

9 Mayıs: Sait Sağlam (17), Nusaybin

3 Haziran: Mehmet Naif Çevik (9), Nusaybin

10 Haziran: Kemal Şili (18), Tatvan

10 Haziran: Mahmut Güreş (12), Tatvan

12 Haziran: Emir Eyvani (7), Muş

22 Haziran: Gülbahar Tunç (8), Gercüş

22 Haziran: Behçet Tunç (17), Gercüş

22 Haziran: Abdurrahman Gök (14), Gercüş

22 Haziran: Şükrü Gök (10), Gercüş

22 Haziran: Sultan Gök (12), Gercüş

22 Haziran: Emrullah Gök (4), Gercüş

22 Haziran: Haşim Gök (3), Gercüş

22 Haziran: Yeni doğmuş bir bebek, Gercüş

26 Haziran: Medine Kartal (18), İdil

27 Haziran: Yılmaz Tatar (12), Şırnak

Haziran: Abdülcelil Toy (14), Siirt

Haziran: Sadık Turlu (15), Siirt

11 Temmuz: Gülistan Evin (6), Şemdinli

11 Temmuz: Rehan Evin (8), Şemdinli

22 Temmuz: Abdurrahman Akbalık (17), Nusaybin

25 Temmuz: Kadir Balık (13), Dicle

28 Temmuz: Nurcan Özatak (2), Hakkâri

Temmuz: Zuhal Avcı (9), Kulp

Temmuz: Çiğdem Esmer (10), Kulp

6 Ağustos: Hüseyin Bayılmaz (10), Nusaybin

10 Ağustos: Mehmet Erbek (12), Mardin

22 Ağustos: Zeliha Nasanlı (10), Siverek

23 Ağustos: Murat Dağkeser (10), Siverek

23 Ağustos: Orhan Dağkeser (4), Siverek

23–24 Ağustos: İbrahim Artunç (7), Şırnak

23–24 Ağustos: Remziye Artunç (10), Şırnak

23–24 Ağustos: Güler Sökmen (3), Şırnak

23–24 Ağustos: Veysi Sökmen (6), Şırnak

23–24 Ağustos: Sema Sökmen (9), Şırnak

23–24 Ağustos: Gülüm Güngen (6), Şırnak

23–24 Ağustos: Medine Güngen (14),Şırnak

5 Eylül: Fuat Keskin (14), Doğubeyazıt

7 Eylül: Mesut Dündar (15), Cizre

10 Eylül: Cumali Çetrez (9), Hamur

10 Eylül: Şefika Çetrez (7), Hamur

18 Eylül: Ahmet Alan (10), Solhan

1 Ekim: Hüseyin Esrai (16), Kars

3 Ekim: Aziz Bal (17), Dargeçit

20 Ekim: Sinan Demirtaş (18), Nusaybin

24 Ekim: Zeyni Dağ (17), Nusaybin

1 Kasım: Devrim Eleftoz (1), Silvan

5 Kasım: Şurzan Demirkapı (16), Kovancılar

6 Kasım: Milet Samur (14), Şemdinli

6 Kasım: İkmal Samur (18), Şemdinli

6 Kasım: Gülsüme Samur (4), Şemdinli

6 Kasım: Reber Samur (1), Şemdinli

7 Kasım: Şivan Çığırga (3), Cizre

7 Kasım: Nadire Çığırga (10), Cizre

7 Kasım: Sinem Çığırga (13), Cizre

7 Kasım: Fatma Çığırga (9), Cizre

7 Kasım: Bahar Çığırga (7), Cizre

22 Kasım: Coşkun Benzer (12), Kilis

22 Kasım: Fırat Geçmez (18), Silvan

3 Aralık: Mehmet İşler (18), Midyat

6 Aralık: Melek Bora (10), Dargeçit

16 Aralık: Garibe Karasakal (18), Nusaybin

17 Aralık: Veysi Başar (8), Diyarbakır

17 Aralık: Fatma Can (17), Diyarbakır

24 Aralık: Nafi Kalemli (14), Viranşehir

Aralık: Hüseyin Ensari (16), Kars

Aralık: Mehmet Yusufi (15), Başkale

Aralık: Kasım Oval (14), Yüksekova

1993 (Toplam: 66 çocuk)

11 Ocak: Gülistan İşiyok (12), Kulp

12 Ocak: Nezir Ergün (8), Cizre

12 Ocak: Hacer Ergün (6), Cizre

12 Ocak: Hıdır Ergün (17), Cizre

31 Ocak: Naze Ekici (12), Şırnak

31 Ocak: Şemsi Ekici (4), Şırnak

31 Ocak: Hamza Ekici (6), Şırnak

17 Şubat: Esra Saçaklı (8), Silvan

20 Şubat: Abide Ekin (3), Basa

7 Mayıs: Gürgiz Bayındır (5), İdil

23 Mayıs: Naim Aslan, Yüksekova

25 Mayıs: Semra Bayram, Silvan

18 Haziran: İrfan Fidan (17), Savur

7 Temmuz: Mahmut Aydemir, Silopi

7 Temmuz: Fadile Aydemir (6), Silopi

7 Temmuz: Ayşe Yıldız, Silopi

11 Temmuz: Dinçer Levent (16), Hamur

11 Temmuz: Feride Levent (15), Hamur

13 Temmuz: Canan Çiftçi, Diyadin

13 Temmuz: Dilşah Çiftçi, Diyadin

13 Temmuz: Ender Çiftçi, Diyadin

13 Temmuz: Ruken Çiftçi (6), Diyadin

20 Temmuz: Azad Sabırlı (7), Bahçesaray

20 Temmuz: Yunus Sabırlı (2), Bahçesaray

20 Temmuz: Bahar Turan (3), Bahçesaray

20 Temmuz: Sevil Ağaç (7), Bahçesaray

20 Temmuz: Suzan Turan (10), Bahçesaray

20 Temmuz: Yıldız Güzel (13), Bahçesaray

20 Temmuz: Nezahat Elmalı (12), Bahçesaray

20 Temmuz: Eylem Elmalı (4), Bahçesaray

20 Temmuz: Azime Elmalı (14), Bahçesaray

20 Temmuz: Muhammet Yaşar (8), Bahçesaray

20 Temmuz: Hanım Yaşar (4), Bahçesaray

20 Temmuz: Hürriyet Sevgili (12), Bahçesaray

24 Temmuz: C. M. (12), Silvan

30 Temmuz: Elif Rani (7), Pazarcık

30 Temmuz: Gözde Rani (4), Pazarcık

14 Ağustos: Zeynep Çağdavul (18), Digor

14 Ağustos: Selvi Çağdavul (16), Digor

14 Ağustos: Gülistan Çağdavul (18), Digor

14 Ağustos: Yeter Keremciler (14), Digor

14 Ağustos: Zarife Boylu (16), Digor

14 Ağustos: Necla Geçener (14), Digor

Ağustos: Seyhan Doğan (12), Dargeçit

Ağustos: Abdurrahman Coşkun (18), Dargeçit

Ağustos: M. Emin Aslan (18), Dargeçit

11 Eylül: Seyithan Balçık, Cizre

11 Eylül: Mesut Balçık, Cizre

13 Eylül: Yusuf Bozkurt (14), Şırnak

13 Eylül: Halit Akıl (12), Şırnak

21 Eylül: Ahmet Arcagök (11), Diyarbakır

28 Eylül: İdris Ülüş (12), Yüksekova

30 Eylül: Sercan Ülüş (7), Yüksekova

2 Ekim: Şakir Öğüt (7) Altınova/Muş

2 Ekim: Cihan Öğüt (4) Altınova/Muş

2 Ekim: M. Şirin Öğüt (1) Altınova/Muş

2 Ekim: Aycan Öğüt (6) Altınova/Muş

2 Ekim: Çınar Öğüt (3) Altınova/Muş

9 Ekim: Zana Zoğurlu (16), Lice

9 Ekim: Lokman Zoğurlu (17), Lice

10 Ekim: Yalçın Yaşa (13) Diyarbakır

22 Ekim: Dilbirin Canpolat (3,5), Lice

22 Ekim: Suna Canpolat (2), Lice

22 Ekim: Hüseyin Canpolat (15),Lice

17 Aralık: Halil Leco (13), Ovacık

Aralık: Mahmut Erol (15), Dargeçit

1994 (Toplam: 84 çocuk)

3 Ocak: B. A. (12), Hani

5 Ocak: Keko Gül (12), Adana

6 Ocak: Ali Katmış (1), Cizre

7 Ocak: A. Halim Rüzgâr (12), Batman

10 Ocak: Muhammet Bilgiç (5), Cizre

10 Ocak: Ahmet Bilgiç (6), Cizre

14 Ocak: Azad Önen (16), Diyarbakır

18 Ocak: Süleyman Gün (15), Diyarbakır

25 Ocak: Ahmet Efe (8), Diyarbakır

13 Şubat: İbrahim Şeflik (5), Silopi

16 Şubat: Hakan Yalçın (14), Diyarbakır

23 Şubat: Bilavşan Asper (17), Tatvan

26 Şubat: Sevgi Asma (7), Kurtalan

26 Şubat: Sohbet Öngün (3), Sason

26 Şubat: Hanifi Yıldız (13), Sason

26 Şubat: Hüseyin Tekin (16), Sason

1 Mart: R. A. (3), Kızıltepe

19 Mart: Ferman Cingöz (16), Lice

27 Mart: Mirza Yıldırım (3), Şırnak

27 Mart: Mehmet Yıldırım (15), Şırnak

27 Mart: Abdülkerim Yıldırım (2), Şırnak

27 Mart: İrfan Yıldırım (5), Şırnak

27 Mart: Xunaf Yıldırım (3), Şırnak

27 Mart: Çiçek Benzer (2), Şırnak

27 Mart: Ali Benzer (7), Şırnak

27 Mart: Ayşe Benzer (1), Şırnak

27 Mart: Ömer Benzer (12), Şırnak

27 Mart: Abdurrahman Benzer (4), Şırnak

10 Nisan: İlhami Menteş (12), Lice

10 Nisan: Raif Menteş (13), Lice

27 Nisan: Keziban Kalkan (15), Genç

28 Mayıs: Tuncer Güler (11), Ağrı

30 Mayıs: Şerif Ekin (13), Basa

2 Haziran: Ahmet Kaya (13), Yüksekova

2 Haziran: Hasan Demir (14), Yüksekova

5 Haziran: Didar Elmas (7), Ovacık

8 Haziran: Barzan…. (2), Silvan

25 Haziran: Hüsnü Turan (10), Nusaybin

25 Haziran: Eylem Tur (13), Nusaybin

25 Haziran: Süleyman Erik (9), Nusaybin

25 Haziran: Emrullah Zeybek (10), Bitlis

25 Haziran: Hikmet Argün (13), Bitlis

27 Haziran: Xanime Sincar (17), Ömerli

28 Haziran: Hayri Yüksel (15), Ömerli

4 Temmuz: Atilla Kılıç (14), Kozluk

8 Temmuz: Nurullah Solhan (16), Kızıltepe

8 Temmuz: Emrullah Solhan (14), Kızıltepe

8 Temmuz: Selma Solhan (7), Kızıltepe

11 Temmuz: A. Menaf Tunç (14), Siirt

16 Temmuz: Kenan Dartan (12), Kozluk

31 Temmuz: Gültekin Acet (10), Bismil

5 Ağustos: Abdullah Kamçı (16), Yüksekova

8 Ağustos: Sedat Barış (18), Batman

12 Ağustos: Netice Coşkun (14), Kulp

12 Ağustos: Mümine Zümrüt (18), Kulp

15 Ağustos: Çelebi Özgüç (15), Savur

15 Ağustos: İshak Özgüç (13), Savur

22 Ağustos: Savaş Ateş (11), Dicle

22 Ağustos: Halit Güneş (13), Dicle

22 Ağustos: Bayram Güneş (13), Dicle

22 Ağustos: Vedat Balta (12), Dicle

22 Ağustos: İbrahim Balta (13), Dicle

22 Ağustos: İsa Can (15), Dicle

1 Eylül: Nurettin Doruk (18), Diyarbakır

13 Eylül: Sadettin Doğan (10), Lice

15 Eylül: Sedat Öner (7), Eruh

15 Eylül: Mehmet Sercan (9), Eruh

15 Eylül: Cemşit Adıgüzel (13), Eruh

20 Eylül: Şükran Yıldız (11), Çukurca

25 Eylül: Dilek Serin (3), Dersim

25 Eylül: Yeter Işık (16), Dersim

25 Eylül: Elif Işık (18), Dersim

25 Eylül: Recep Tartar (8), Genç

25 Eylül: Kürdiye Savaş (8), Genç

25 Eylül: Emrah Tartar (8), Genç

25 Eylül: Faruk Savaş (11), Genç

2 Ekim: Filiz Kayış, Ceylanpınar

3 Ekim: İlyas Yiğit (6), Çat

3 Ekim: Adil Boztaş (10), Kağızman

9 Ekim: Nurşan Bulut (13), Palu

10 Ekim: Mehmet Üste (12), Pazarcık

31 Ekim: Hamdi Dündar (18), Yüksekova

31 Ekim: Fikri Yılmaz (15), Yüksekova

18 Kasım: Cüneyt Tarhan (11), Tatvan

1 Aralık: Yunus Turgut (13), Silopi

Aralık: Hasip Kaya (9), Doğubayazıt

Aralık: Yılmaz Kaya (10), Doğubayazıt

1995 (Toplam: 7 çocuk)

Nisan: Erol Öztunç (2), Uludere

17 Mayıs: Ahmet Bulut (10), Ömerli

17 Mayıs: Rahim Kumru (10), Ömerli

25 Mayıs: Dinar Aras (12), Iğdır 1995

25 Mayıs: Cüneyt Aras (6), Iğdır

25 Mayıs: Ergün Aras (3), Iğdır

25 Mayıs: Ferdi Aras (2), Iğdır

1996 (Toplam: 6 çocuk)

2 Mayıs: Hazal Sevim (17), Baykan

8 Ağustos: Dilan Bayram (2), Adana

8 Ağustos: Berivan Bayram (4), Adana

13 Kasım: Hatice Bozaslan (17), Derik

2 Aralık: Oktan Çaçan (14), Diyarbakır

11 Aralık: Mehmet Banan (15), Midyat

1997 (Toplum: 7 çocuk)

6 Mart: Musa Adsız (12), Akçakale

23 Nisan: M. Şerif Öztürk (11), Kızıltepe

25 Nisan: Muhammet Kulçur (12), Dumlu/ Erzurum

25 Nisan: Gökhan Kulçur (10), Dumlu/ Erzurum

8 Mayıs: Fedai Öğürce (4), Pasinler

10 Kasım: M. Özdemir (17), Ceylanpınar

11 Kasım: Bilal Alanca (5), Nusaybin

1998 (Toplam: 8 çocuk)

Ocak: Fatih Kaya (18), Batman

15 Mart: Engin Ceylan (14), Lice

1999 (Toplam: 12 çocuk)

14 Mart: Tugay Ergin (10), Hani

26 Mart: Abdurrahman Gezer (18), Osmaniye

17 Nisan: Yılmaz Elüstü (17), Genç

15 Mayıs: Kenan Oğuz, Erzurum

15 Mayıs: Deniz Oğuz, Erzurum

15 Mayıs: Cansu Oğuz, Erzurum

20 Haziran: Mehmet Algan (11), İdil

1 Ağustos: Fırat Çiçek (9), Elazığ

1 Ağustos: Onur Şahin (11), Elazığ

1 Ağustos: Sedat Karakoç (14), Elazığ,

17 Ağustos: Şaban Çadıroğlu (15), Van

25 Eylül: İnan Cila (11), Ovacık

2000 (Toplam: 3 çocuk)

Serdar Günerci (17), Diyarbakır

Welat Şedal (10), Yüksekova

İsmail Şedal (8), Yüksekova

2004 (Toplam: 1 çocuk)

21 Kasım: Uğur Kaymaz (12), Mardin

2006 (Toplam: 8 çocuk)

29 Mart: Abdullah Duran (9), Diyarbakır

30 Mart: Enes Ata (8), Diyarbakır

30 Mart: İsmail Erkek (8), Diyarbakır

Mart: Fatih Tekin (3), Batman

Mart: Ahmet Araç (17), Mardin

3 Nisan: Mahsum Mızrak (17), Diyarbakır

3 Nisan: Emrah Fidan (17), Diyarbakır

5 Eylül: Mizgin Özbek (10), Batman

2008

15 Şubat: Yahya Menekşe (12), Şırnak

2009

23 Nisan: Abdülsamet Erip (14), Hakkâri
 
25 Nisan: Maziye Aslan (8), Van
 
5 Ağustos: Hakan Uluç (10), Siirt
 
9 Ağustos Caziye Ölmez (16), Şırnak
 
26 Eylül Ceylan Önkol (13), Diyarbakir
 
· * Veriler ANF News Agency’den alinmistir.

2 Comments

  1. Abdulhakem İzzetli rumuzlu kişi Kürt değildir. Pkk lı değildir. Kendisini sevmeyen düşmanı, Onun adını karalamak için böyle sitelerde Abdulhakem İzzetli hocanın adını kullanarak, mesaj yazarak aklınca küçük düşürmeye çalışmakta.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s