Ceylan.. Çoban.. Öğrenci.. Şehit!

Ceylan.. Çoban.. Öğrenci.. Şehit!

Türk Ordusu, büyük bir Kürt ve düşman komutanı olan Ceylan’a helikopter, havan topu ve etraftaki dört üssündeki askerleri eşliğinde saldırdı! Kahraman Ordu bu ”çıbanbaşı”nı da büyük bir fedakarlık gösterisi ile yok etti.ceylan resmi

ceylanHain Ceylan, saldırı sırasında yerine durmayarak sağa sola zikzaklar çizmek suretiyle mehmetçiğin işini zorlaştırmaya çalışmasına rağmen, kahraman Türk Pilotları ve topçusunun elinden kurtulamadı. Böylece Ceylan denilen teröristin bulunduğu nokta ebedi Türk yurduna tekrar kazandırıldı..

Evet Türk Ordusu aşağı yukarı böyle düşünür.. Bilmem hatırlarmısınız, Türkler’in bir zamanlar kadınlığın yüzkarası olan Çiller adındaki bir başbakanları vardı. Onun hükümeti döneminde Dersim Köylerine büyük bir helikopter saldırısı düzenlenmişti. Bu Nalet Türk Başbakanı gazetecilerin saldırı ile ilgili sorularına; ”o helikopterler PKK’nin idi. Bunları Afganistan’dan getirip ’Tunceli’ni bombalayıp gittiler. Bizim bu bombalama olayı ile bir ilgimiz yoktur” demedi mi?

Şimdi Türk ordusu yine bu yüzkarası eylemini PKK’ye yüklemeye çalışmakta, bu konuda delil karartıp, fabrikasyon delil yaratmakla meşguldur..

İğrenç ruhların iğrenç katliamci yüzleri orta yerde duruyor.. Çevresinde dört büyük Türk Askeri üssü bulunan bir köye PKK neden saldırsın? Üstelik şerefli bir barış isteyen bir ananın çığlığı bütün kulakları tırmalarken.. PKK nası oluyor da bu kadar engeli aşmayı göze alarak büyük bir gayretle Ceylan’ın bulunduğu alana varacak ve 13 yaşındaki bir Kürt Kızı’nı imha edecek?

Türk Dediğin esaslı bir yalancı olmalıdır! Bir yandan halka umut dağıtacak, öte yandan da genç Genç Kürtler’in hayatlarını söndürmekte en ufak bir tereddüt göstermeyecek.. İşte Moğol Cengiz’in çocukları böyledir.

Ben tüm Türk Ordusu’nu Ceylan’ın bir tırnağına değişmem. Nasıl olur da bir katiller sürüsü ile bir genç Kürt kızı mukayese edilebilir?

Ceylan bedenini vatanının topraklarına emanet etti ve şehitler kervanına katıldı. O şimdi Mizgin’in, Sarya’nın, Zilan’ın Beritan’ın, Beriwan’ın, Newroz ateşini bedenleri ile harlayan dişi arslanların misafiri! O şimdi canını verdiği vatanında düşmanın gözlerini oyuyor! Ölüsü dirisinden daha tehlikeli olan bir geleneğin bugünkü halkasıdır!

Sana bin selam ey Kürt Vatanı’nın küçük evladı Ceylan!.. Sana kıyan canavarlar elbete bunun hesabını bir şekilde vereceklerdir.

Hatıran önünde saygı ile eğiliyorum..

2009-10-06

A Sirac Kekuyon

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s