Bu da Kürtçe konuşan kombi!

Bu da Kürtçe konuşan kombi!

10491608 Ekim 2009 Perşembe 10:34Diyarbakır’da düzenlenen İnşaat Fuarı’nda “Kürtçe Konuşan Kombi” tanıtıldı. Ticaret Odası Başkanı Galip Ensarioğlu Kürtçe konuşan kombiyi ‘Demokratik Açılım’a destek olarak nitelendirdi.
Tüyap tarafından düzenlenen ve Diyarbakır Valiliği ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen ‘Diyarbakır Yapı Malzemeleri, Yapı Teknolojileri Doğal Gaz, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, İş ve İnşaat Makenileri Fuarı’nda Türkiye’de ilk kez Kürtçe konuşan kombi ürünü pazarlandı.

Çetinkaya İnşaat tarafından özel olarak yapılan Kürtçe konuşan kombi Diyarbakırlılar tarafından rağbet görürken, kombinin bin 400 TL’den satıldığı bildirildi. Çetinkaya İnşaat’ın sahibi Hüseyin Çetinkaya, “Isıtma sektörü ile ilgili çalışmalarımız oldu. İngilizce, Türkçe ve Rusça konuşan kombiler vardı. Bizim bölgede de Türkçe bilmeyen aileler var. Biz de Türkçe bilmeyen vatandaşlarımız için Kürtçe konuşan kombi ürettik. Rağbet çok var. Fiyatlarımız gayet ucuz. Bütün Diyarbakırlıları bekleriz” dedi.

Daha sonra Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Ticaret Odası (DTO) Başkanı Galip Ensarioğlu, Kürtçe konuşan kombi standını gezdi. DTO Başkanı Ensarioğlu, Vali Mutlu’ya kombiyi göstererek ‘Açılıma destek’ diye espri yapması Vali Mutlu ile Başkan Baydemir arasında gülüşmelere neden oldu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s