Vatan Mlillet Sakarya dan Fransaya

Türk Milliyetcilerinin agizdan düsürmedigi cümle vatan millet sakarya aslinda gercek yurtseverlerin degil,alcaklarin kendini arkasina gizledikleri bir cümledir.Vatan millet,bayrak Türkiyede katillerin,ückagitci dolandirici hirsizlarin yüzlerine taktiklari bir maskedir.
Türk irkcilarinin basbugu Türkes mesela Türkiyeyi en cok sever görünen ama ona hic güvenmeyen biriydi.Bu sebeple güvenmedigi Ülkesi Türkiye bankalarina degil,servetini Isvicre bankasina yatirdigini biliyoruz.
Yine ayni sekilde milliyetci söylemlerle parti satin alip ona baskanlik yapan Cem uzan milliyetciligini yaptigi Ülkesini servetini yanina alip terk edip Fransaya sigindi.Fazla söze gerek yok Vatan millet sakaryadan fransaya……..
13.10.2009
Murat KAYA

Uzan işi bildiğiniz gibi değil-INTERNET HABER

Vatan, millet, sakarya dedi, ulusalcı söylemlerle Genç Parti’yi kurdu… Davalardan sıkışınca da Fransa’ya kaçıp, siyasi sığınma talebinde bulundu.

Cem Uzan’ın bu adımına belki de en doğru yorumu MHP lideri Devlet Bahçeli yaptı…

Dedi ki; “Önce iş hayatında sonra siyasi hayatında önemli görevler üstlenmiş bir kişinin başka ülkeye sığınması ne siyasi ahlakla ne toplum ahlakıyla ne de vatanseverlikle bağdaşmaz. Tasvip etmiyorum”

AVUKATININ AÇIKLAMASI

Cem Uzan’ın bu son manevrası aslında pek de şaşırtmadı… Şaşırtan sonrasındaki gelişmeler oldu.

Avukatı açıklama yaptı; “Fransa Uzan’ın siyasi sığınma talebini kabul etti. Uzan ailesi artık Fransa’da yaşayacak” dedi.

Yani Uzan, kendisine Paris manzaralı bir hayat seçmişti… Davalardan uzakta Fransa’da ehli-keyf yapacaktı…

AMA FRANSA BAŞKA DİYOR…

Fransa’dan gelen haber ise bambaşka bir şey söylüyor. Fransız makamları, Cem Uzan’ın siyasi sığınma talebinin kabul edilmediğini açıkladı.

Fransız göçmen bakanlığı yetkilileri, Uzan’a siyasi sığınma hakkı değil, üç aylık geçici oturum belgesi verdiklerini açıkladı.

Bakanlık sözcüsü Zaman’a yaptığı açıklamada Uzan’ın, Fransa’da siyasi sığınmacı olmak için başvuruda bulunduğunu ve dosyasının normal prösedüre göre inceleneceğini bildirdi.

Mültecilerle ilgili 1951 Cenevre Sözleşmesi’ne göre, bir kişinin iltica başvurusunda bulunabilmesi için, yaşadığı ülkede dini, ırkı ve milliyeti ve düşüncelerinden dolayı cezalandırılması ve ölüm cezası ve işkence gibi ağır cezalara çarptırılmış olması gerekiyor.

Cem Uzan, hakkında orman alanını işgal iddiasıyla açılan davada 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Konuyu değerlendiren Türk diplomatik kaynaklara göre, Uzan’a Fransa’nın bu şartlarda iltica hakkı vermiş olmasının “mümkün olmadığını” ileri sürdü

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s