KON-KURD’dan eylem çağrısı

KON-KURD’dan eylem çağrısı

ANF14:15 / 25 Aralık 2009 BRÜKSEL – Avrupa Kurt Dernekleri Konfederasyonu (KON-KURD) yaptığı açıklamada, BDP’ye yönelik olarak düzenlenen eşzamanlı operasyonları kınayarak, devletin Kürt halkına karşı 90 yıldır “stratejik düşmanlık” politikası sürdürdüğü belirtilerek Kürt halkını eyleme çağırdı.

KON-KURD yürütme kurulu açıklamasında, Türk devletinin Kürt halkının iradesine yönelik yaptığı “eşzamanlı korsan operasyonları” sert bir şekilde kınadı.

“Bu son operasyonlar Türk devleti ve AKP iktidarının yaklaşım ve amacını açık bir şekilde gözler önüne sermiştir” diyen KON-KURD, AKP’nin “açılım” projesinin maskesinin düştüğünü belirtti. KON-KURD, AKP’nin ’açılım’ sürecinin fiyaskoyla sonuçlandığını ifade ederek, Türk devleti ve AKP iktidarını “akl-ı selime” çağırarak “Korsanca, ahlak ve hukuk dışı çabalar ve girişimler istikrardan çok Türk devletine büyük zararlar verecektir” uyarısını yaptı.

‘’Bu operasyonlarla Türk devletinin çağdışı zihniyetinde hiçbir değişimin olmadığını bir kez daha gözler önüne sermektedir’’ denilen açıklamada, Kürtlerin seçilmiş temsilcilerine korsanvari yaklaşımın Kürtlere hakaret anlamına geldiği ifade edildi.

Açıklamasında KON-KURD, ‘’Türk devleti yaptığı yanlıştan hemen geri dönmeli ve Kürt politikacıları hemen serbest bırakmalıdır. Kürtlere yönelik baskı ve sindirme politikalarına karşı Avrupa’daki Kürtlerin de demokratik eylemlerini başlatma çağrısı yapıyoruz’’ dedi.

ANF NEWS AGENCY

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s