Uslupmuş!

Uslupmuş!
Türk Özel Harp Dairesi yazarlarına…

Dün hepiniz Amed Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Baydemir’e bir koro halinde yüklendiniz.. Bu “vahşi” insandan ne kadar uygar olduğunuzu göstermek için çırpındınız.. Her zamanki gibi, bu saldırı dolayısı ile varmak istediğiniz yeri ve amacınızı biliyoruz. Ama varamayacaksınız!

Aşağıdaki satırları elbette sizlere hitap etmek için yazmadım, tıpkı sizlerin bir koro halinde “Hass…” diye başladığınız terbiyeli pozlardaki cümlelerinizle bizlere hitap etmemeniz gibi.. Siz davar gibi peşinize takılan kitleleri tahrik etmek, Kürd’ü sokaklarda kırdırmak, linç ettirmek için harekete geçmiş bulunuyorsunuz.. Bu belli. Mikrofon uzattığınız Ümit gibi, Mehmet gibi, Yaşar gibi iğrenç, teslimiyetçi, sahibinin sesi Türk-Kürdü tiplerini kullanmanız bu düşüncemizi perçinliyor.. Mir Dengir’iniz de maske ile kapattığınız kan isteyen gözlerinizdeki niyeti saklayamaz.. DTP ve BDP’nin Kürtler’i temsil etmediği safsatasına şu günlerde bu kadar güçlü bir şekilde sarılmanız, ne kadar aşağılık niyetler beslediğinizi gösterir.

Sayın Baydemir küfür etmiş..

Peki sormazlar mı; Arınç, Sevgili Emine Ayna’yı “yaratık” diye nitelediği zaman neden sessiz kaldınız? Yaratık sözcüğü ile kast edilen küfür dolu anlam “ha siktir” tabirindeki anlamdan daha ağır değil mi? Bu herif tüm Kürt ve hatta Türk ve dünya kadınlarını aşağılamıyor mu? Siz ne anlarsınız ki aşağılama sözcüklerinden? Siz “ol mahiler ki derya içreler, derya bilmezler” sözcüğü ile vurgulanan anlamı tamı tamına yaşıyor, efendilerinizden gelen küfürleri hiç sorgulamadan, ya direkt, ya da indirekt savunurken her an insanlıktan uzaklaştığınızı biliyor, ama umursamıyorsunuz..

Siyasi mücadelede rakibine “Terörist” yaftası yapıştırmak en büyük küfür değil mi? Bu sizlerin ve inkarcı efendilerinizin vazgeçilmez hakaretlerdir..Oysa PKK, Gruplar, DTP ve BDP Kürt Halkı’nın en asgari hakları için siyasi mücadele yürütüyorlar. Tabii ki “değil” diyeceksiniz..

Peki mücadele yürütme hakkı olabilecek bir Kürt Halkı var mı? Ayıp bir soru, ama “etrak-ı bi idrak”a bunu sürekli izah etmek gerekir..

Genelkurmay başkanınıza bakılırsa Kürt Halkı var, şöyle: Bu zata göre Türk Halkı ve Kürt Halkı Türk Milleti’ni oluşturur.. Üstündeki örtü ne olursa olsun, bu asker ve onun babası Atatürk Kürt Halkı’nın varlığını ikrar ediyorlar..

O halde Kürt Halkı kendisine dayatılan aşağılık bir sistemde yaşamak zorunda mı?

BM İnsan Hakları Evrensel Demecinin tamamlayıcı belgesi olan Sivil ve Siyasi Haklar Misakı’nın 27. maddesi etnik ve dini grup mensuplarının haklarının verilmesini emreder. Türk Devleti, 1966’da imzaya açılan yukarıda adı geçen misakı, Kürtler’le mücadelesini zaafa uğratacağı gerekçesi ile imzalamadı. Ama bu hak ABD’nin dayatmalar ile Kürt Hareketleri’ni “Terörist” olarak kabul ettirmesine rağmen doğal bir haktır.. Devredilemez.. Dolayısı ile siz özel harpçi yazarların bütün yüzsüzlüğüne rağmen, insanlığın vicdanında Kürd’ü terörist ilan etmek suçtur, küfürdür!

Gerilla cenazelerine katılmayı, Gerillalar’ın ailelerine başsağlığı bildirmek için ziyarete gitmeyi bile yasaklayan zihniyetiniz, küfür zihniyeti değil mi? Elbette mayası küfür ile yoğrulmuş olan sizlerin bunu bilmenize rağmen ikrar etmemeniz küfüre ortak olmaktır, linçe davetiye çıkarma hazırlığına gönüllü katkı sunmaktır.

Kürd’e Silopi’de dışkı yediren zihniyete ortak olan sizler değil misiniz? Murat Operasyonu’nu (1997) askeri elbise ile takip etmenizin, bundan duyduğunuz hazzın insani terimlerle izahı mümkün mü? TV’leriniz’den biri bu operasyonu “Büyük Taarruz” (Star) olarak nitelemesini içinize sindirmeniz, fetihçi ilkel bir ruha sahip olduğunuzu çok iyi anlatır..

Şimdi şöyle durup da şöyle bir aynaya bakın! O aynadaki suratınızda insani olan ne görebilirsiniz? Hiç!

Gözaltına aldığınız Kürtler bir günde binleri bulabilir.. Çünkü onlar sivildir.. Tek silahları sarf ettikleri sözleridir. Karşı koymaları elbette düşünülemez.. Alırsınız onları!

Bu Kürtler’i zindanlara tıkabilirsiniz.. Çünkü kanun Devletisiniz. Hukukla hiç bir ilginiz yok! Hatta kanunlarınızı bile çiğnermekte tereddüt göstermezsiniz..

Yeni bir faili meçhul devri başlatma hazırlığında olduğunuz belli.. Elinizi tutan yok!

Ama Kürtlük ruhunu, haklılık ruhunu, ezilmişliğe karşı durma ruhunu anlayamazsınız.. Bu mümkün değil.. Emin Oktay’ın tarih kitabını kafasına nakşetmiş olan yöneticilerinizin her biri kendisini Köprülü Mehmet Paşa sansa bile güneşi balçık ile sıvayamayacağınızı göreceksiniz..

Bu son perdeyi siz açtınız.. Siz saldırdınız.. Savaşı siz açtınız. Katlanacaksınız.

Bizim ise kaybedecek zincirlerimizden başka bir şeyimiz yoktur!

2009-12-25

A Sirac Kekuyon

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s