ARGK gerillaları Luzern’de anıldı

22 Subat 2010
ARGK gerillaları Hüseyin Aydın (Delîl Koçer), İsa Taşçı (Seyitxan) ve Kıymet Taşçı (Têkoşin), İsviçre’nin Luzern kentinde düzenlenen bir toplantı ile anıldı.
Anmada, ARGK’li Hüseyin Aydın, İsa Taşçı ve Kimet Taşçı’nın aileleri ve yakınları da hazır bulundu. Saygı duruşu ardından Avrupa Kürt Demokratik Toplum Koordinasyonu (CDK) temsilcisi bir konuşma yaptı. Temsilci, „Şehitlerimizin yarattığı değerlere sahip çıkalım ve o yüce değerlerimizi yaşatalım. Şehitlerimiz bize hep doğru yolu göseriyorlar ve onlar bizim gücümüzün kaynağıdır“ dedi. Daha sonra ARGK’li Hüseyin Aydın’ın amcası Koçer Batman ve Garzan Aydın birer konuşma yaptı.

Hüseyin Aydın (Delîl Koçer) 1970’te Êlîh’te(Batman) doğdu. 1991’de ARGK saflarına katıldı. 1999’da Türk ordusu ile girdiği bir çatışmada yaşamını yitirdi. Kıymet Taşçı (Têkoşin) 1994’te Çirav’da Türk ordusu ile ARGK gerillaları arasında yaşanan bir çatışmada yaşamını yitirdi. İsa Taşçı (Seyitxan) 1999’da Dersim’de Türk ordusu ile yaşanan bir çatışmada yaşamını yitirdi.

TAHİR ELMAS/LUZERN

YENİ ÖZGÜR POLİTİKA

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s