BALYOZ’DA 7 İSİM TUTUKLANDI

BALYOZ’DA 7 İSİM TUTUKLANDI

‘Balyoz Planı’ iddiaları soruşturması kapsamında mahkemeye sevk edilen 7 isim tutuklandı.

Tümamiral Ramazan Cem Gündeniz, Tuğamiral Aziz Çakmak, emekli Tuğgeneral Mehmet Kaya Varol, emekli Tümamiral Ali Deniz Kutluk, emekli Tümamiral Özer Karabulut, emekli Kurmay Albay Ümit Özcan ve emekli Kurmay Albay Ali İhsan Çuhadaroğlu tutuklandı.

11 SUBAY TUTAKLAMA İSTEMİYLE MAHKEMEDE

“Balyaz Darbe Planı” soruşturması kapsamında gözaltına alınan 11 subaydan 7’si tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan 7 subay tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi. 6 subay ise serbest bırakıldı.

EMEKLİ KORAMİRAL LÜTFİ SANCAR SERBEST

Serbest bırakılanlardan Emekli Koramiral Lütfi Sancar’ın avukatı Yakup Akgül, “Müvekkilim, darbe iddialarıyla ilgili herhangi bir kişi ya da kişilerlerle ilişkisi olmadığı için serbest bırakıldı.” dedi.

Balyoz Darbe Planı Soruşturması kapsamında savcılara ifade veren Emekli Koramiral Lütfi Sancar serbest bırakıldı. Sancar, saat 21.00 sıralarında getirildiği Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’nden ayrıldı.

Sancar, gözaltına alınması ile ilgili soruları cevapsız bıraktı. Avukatı Yakup Akgül ise sürece ilişkin bilgi verdi. Akgül, Sancar’ın Balyoz Darbe Planı Soruşturması kapsamında gözaltına alındığını ve kendisine darbe planı ile ilişkisi sorulduğunu anlattı. “Müvekkilimin darbe ile ilgili herhangi bir kişi ya da kişilerle ilişkisi olmadığı tespit edildiği için serbest bırakıldı.” diyen Akgül, gazetelere de yansıyan ve darbe planladıkları ileri sürülen kişilerle görüşmesi olduğu için Sancar’ın ifadesi alındığını söyledi. Akgül, “Komutandır, elbette bir çok kişi ile görüşmesi olmuştur.” diye sözlerini tamamladı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s