Şerzan Kurt’un ailesinden çağrı

TÜRKİYE İNSANLIĞINA ÇAĞRI

 

Büyük bir emekle ve özenle büyüttüğümüz,sevgi,hoşgörü,başkasına,farklı olana saygı duyma duygusuyla yetişen oğlumuz Şerzan’ı,okumak için gönderdik ünivesiteye. Güvenliğini sağlaması gereken güçler tarafından öldürüldü.

Şerzan hayatı seven, doğaya büyük bir ilgi ve hayranlık duyan ,sosyal,okuyan,araştıran mitolojiye,tarih ve dinlere özel bir ilgi duyan biriydi. Haksızlığın karşısında,mağdurun yanında yer alan,vicdan ve adalet duygusu gelişkin bir kişilikti.

Hedefi okumaktı.Halkının ve ezilenlerin hizmetinde olmaktı.

VURDULAR! Hayatına son vediler.O’nun ve bizim umutlarımızı yıktılar.

11’i 12 mayıs’a bağlayan gece sivil ve resmi emniyet güçleri ile faşist ülkücüler,planlı,organizeli bir ortaklıkla Şerzan ve arkadaşlarına saldırdılar. Yakın bir mesafeden, hedef seçilerek vurdular Şerzan’ı.

Şerzan’ın vurulması sıradan bir olay değildir.Şerzan Kürt’tür,adı Kürtçe’dir.Sevilen sayılan biridir.Kişiliği ile dikkat çekilmiştir.

Devletin Karanlık güçlerinin planı devrededir. Hak, hukuk,adalet,özgürlük,eşitlik ve barış isteyenlere bir kez daha saldırmışlardır.Susturmak,sindirmek istemişlerdir. Bunun için Şerzan’ı vurdular.Şerzan eşitlik, kardeşlik özgürlük,barış,adalet istiyordu çünkü.

Kimsenin dilinden, etnik kimliğinden,dininden,inancından,sınıfından,cinsinden dolayı ayrımcılığa tabi tutulmasını istemiyordu.

İnsanlığın evrensel değerlerini,evrensel insan haklarını yaşama geçmesini istiyordu. Bu evrensel değerlerinden korkan,barış kardeşlik,eşitlik,özgürlük değerlerinden korkan,bu statükonun devamından yana olan ırkçı,şoven,milliyetçi faşist güçler tarafından öldürüldü.

Şerzan’a sıkılan kurşun Türke,Kürde, halkların kardeşlığına sıkılmıştır.

Türkiye Halklarının vicdanına sesleniyoruz. Başta Türkiye aydınlarına,demokratlarına,insan hakları savuncularına,sosyalistlerine,liberalerine,dindarlarına kısacası herkese sesleniyoruz .Halkları karşı karşıya getirecek bu kirli oyuna dur deyiniz.Bu ölümlerin karşısında durunuz.Bu katillerin ortaya çıkarılıp yargılanması için sesinizi yükseltiniz.

Eğer bir sabah uyandığımızda çocuğumuzun ölüm haberini almak istemiyorsak; insanlık için, barış ve kardeşlik için bu katillere dur,yeter artık diyelim.Bu katillerin bir an önce yakalanıp.yargılanmaları ve hak ettikleri cezayı almaları için insani vicdani sorumluluğumuzu harekete geçirelim.

Muğla’da polis tarafından vurulan üniversite öğrencisi Şerzan KURT’UN;

ANNESİ: BABASI:

Nejla KURT Ömer KURT

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s