Devlet itiraf etti

Devlet itiraf etti

Usen Girmit

Siirt’te Gerillalar öldürülüyor, sonra gözleri oyuluyor, kafaları koparılıyor. Gerilla cenazeleri ailelerine teslim edilmiyor. Böylesi insalık dışı olaylara biz kürtler cok kereler tanık olduk. Kürtlerin ölüleri panzerler arkasında sürüklendi. Kürtlerin ölüleri çöplüklere atıldı. Kulakları kesildi. Kesilen kulaklar kolye yapıldı, boyunlara takıldı. Bunlar bir dönem Kürtlerin her çatışmadan sonra gördükleri resimlerdi. Biz kürtler buna alistik, vahseti bu kirli savas boyunca yasadik. Kürtler cigliklar kopardi. Kimse seslerini duymadi, duymak istemedi. Bu durumu bir cok Türk yazari ve de aydinida biliyordu. Kimse dile getirme cesareti göstermiyordu.

Bu resimlerden sonra Türkiye´de öldürülen gerillalara yönelik yapilan iskence yogun bir sekilde tartisiliyor. Ben bunu tekrar etmek istemiyorum. Bu aciklamada önemli olan bir nokta daha vardiki; bu da devletin Kürtleri vatandasi olarak kabul etmemesiydi. Ve Erdogan bunu itiraf etti.

Fakat Erdoganin aciklamasinda yeni bir durum vardiki. Bunu kimse dile getirme cesareti gösteremedi veya dilie getirmek istemedi. Belki de bilincli olarak es gecildi. Iskence yapiliyor firtinasi etrafinda bir itiraf gözden kaciriliyordu. Örtbas edilmek isteniyordu. Kimsenin dikkatini cekmedi demek sanirim safca olur. Cünkü 1923 Yilindan bu güne kadar „kürtlerde bizim vatandasimizdir“ söyleminin koca bir yalan oldugunu TC basbakani Erdogan itiraf etmisti.

Toplam 40 insan ölmüs bu savasta, fakat TC basbakani bu sayiyi kendileri icin 10.000 olarak acikladi. Diger kalan 30.000 insan türk vatandasi degildi.

Itiraf suydu: „Kürtler bizim vatandasimiz degil“.

Ne demisti Erdogan „bizimde 10 bin sehidimiz var, simdi bizde onlara bunlarin resimlerini mi gönderelim“.

Bu aciklamayi okuyunca saskina döndüm, hani Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu savasta 40 bin insanini kaybetmisti, tüm dünyaya PKK 40 bin insanimizin „katilidir“ demiyormuydu? Peki simdi ne oldu? Nerde diger 30 bin insan? Sahi bu 30.000 insan kim? Bu 30.000 insani kim katletti?

Evet katledilen ve Erdoganin kendisinden saymadigi 30.000 insan kürt. Bu 30.000 insani katledende Türkiye Cumhuriyeti. Bu 30.000 insanden biride kürtlerin Ape Musa si, Vedat Aydin, Mehmet Sincar ve daha niceleri. Erdoganda samimi bir sekilde bu kürtlerin kendi vatandasi olmadigini acikladi, TC devletinin bu bizim bilmedigimiz dogrusunu dile getirdi. Kürtlerde kendilerine siz bizim vatadasimizsiniz, biz ayrim gayrim yapmayiz diyen devletin böylece yalan söyledigini, devletin bu güne kadar kendilerini kandirdiklarini ögrenmis oldular.

Bu aciklama ile

1. Devlet hic bir zaman kürtleri vatandasi olarak görmemistir, bu itiraf edilmistir

2. Devlet 30.000 insani katlettigini itiraf etmistir.

3. Devlet ölüye saygisinin olmadigini itiraf etmistir.

„Dindar, müslüman“ Erdoganda ne kadar türkcü oldugunu itiraf etti. Sadece bu degil kürt düsmani oldugunu da itiraf etti. Bizde Erdoganin bu özellikleri yaninda ne kadar sahte müslüman oldugunu da bu arada ögrendik.

Birde Erdogan bizde onlara 10.000 sehidimizin resimlerini mi gönderelim diyor. Göndersin. Kürtler girilen catismalarda ne kulak kesti, kafa kopardi, nede askerlerin gözlerini oydu. TC devletinin elinde böyle bir resim olsaydi bunu her gün yayinlar, kürtlerin ve PKK nin „vahsetinden“ dem vururdu. Buda yapilmis ayri bir itiraftir. Kürt tarafi böyle bir vahsete izin vermemis ve yapmamistir.

Usen Girmit

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s