Burkay özel savaş borazanı

Burkay özel savaş borazanı

KCK Yürütme Konseyi Başkanı Murat Karayılan, son dönemlerde PKK karşıtı bazı ‘Kürt şahsiyetlerinin’ Türk basınında öne çıkarılmasının bir özel savaş yöntemi olduğunu belirtti.

Ekranlara ve gazetelere hep aynı adamların çıkartıldığını dikkat çeken Karayılan, ‘’Mesela Burkay denilen birisi var. Bu kişi düşmanlıkta artık psikolojik derinlik kazanmış bir kişidir. Yaptığı büyük bir vicdansızlık ve derin ajanlıktan başka bir şey olmamıştır’’ dedi.

Yolsuzluk iddiaları nedeniyle PSK Genel Sekreterliği’nden ayrılan Kemal Burkay’ın hakkında değerlendirmelerde bulunan KCK Yürütme Konseyi Başkanı Murat Karayılan şunları söyledi:

‘’Türk devleti mücadelemiz karşısında sıkıştıkça herkesin PKK’li olmadığını Kürtlerin içinde de PKK karşıtları bulunduğunu göstermek ve Kürt halkı içerisinde bir alternatif oluşum geliştirmek amacıyla bu tür kişilikleri öne çıkarıyor. Bununla hem kendi toplumuna moral veriyor hem de Kürt halkının moralini bozmaya, böylece direniş azmini kırmayı hedefliyor.

Aslında gerçekleri göz ardı etmeyen eleştirel bakış açılarına bizim söyleyeceğimiz bir şey yoktur. Biz hem kendi içimizde de kendimizi çok eleştiriyoruz hem de dıştan gelen eleştiriye açık bir hareketiz. Yetersizliklerimizi görüp eleştirenlere bir şey söylemiyoruz, hatta saygı ile karşılıyoruz. Bizce gerçek yurtsever aydınlar, demokratlar hareketi çeşitli açılardan değerlendirebilir, kritik edebilir. Fakat bazıları var ki eleştiri değil, düşmanlık yapmaktadır. Bunlar ekmeklerini PKK’ye düşmanlık yaparak kazanmaktadırlar. Yeminli PKK düşmanları olan bu kişiler genellikle Kürt toplumu tarafından da bilindikleri için marjinal hale gelmişlerdir. Ama yine de onlar düşmanlıklarından vazgeçememektedirler.

Mesela Burkay denilen birisi vardır. Bu kişi düşmanlıkta artık psikolojik derinlik kazanmış bir kişidir. İşi gücü zarar vermektir. Belki de 100 özel savaş elemanının veremeyeceği zararı bu kişi 30 yıldan beri vermeye çalışmaktadır. Halbuki bir düşünse bizim 20 bine yakın şehidimiz vardır.

NAMUSU VE VİCDANI OLSAYDI…

Nice değerli Kürt oğulları ve kızları bu mücadelede fedaice çarpışmış ve şehit düşmüşlerdir. Bu kişi de zerre kadar vicdan ve namus olsaydı biraz bu kahramanca direnişe saygı duyardı. Ama hiçbir zaman böyle bir duruşu görülmedi.

Yaptığı büyük bir vicdansızlık ve derin ajanlıktan başka bir şey olmamıştır. Kürt halkı dişini tırnağına takarak ha bire direniyor, o da nasıl zarar veririm diye çaba içerisindedir. Ama fazla bir güçleri olmadığı için bu tür kişilikleri Türk devleti fazla önemsemiyor. Fakat mücadele karşısında sıkıştığı dönemlerde özel savaş dairesi bir gazetecisini bunların yanına gönderip konuşturuyor.

Özellikle Kürt sorununun çözümüne ilişkin ciddi tartışmaların olduğu ve hassas dönemlerde bu kişinin ortaya çıkıp önderliğimiz ve hareketimiz hakkında kuşku yaratmaya dönük iddialar ortaya atması sorgulanması gereken bir durumdur.

HALKIMIZ CEVABINI VERMİŞTİR

Bu sünepe adam bizi ne sayıyor ki, biz yaşamımızı yerde mi görmüşüz, halka büyük bağlılık, derin bilinç, büyük samimiyet ve kararlılık olmadan 25 yıl boyunca bu dağlarda her gün ölümle burun buruna kalınabilinir mi? Kendisinin yüreği varsa bu koşullarda gelsin, 24 saat kalsın da bir görelim. Her sıkıştığında soluğu Avrupa’da almış, iş gücü kutsal Kürt davasına zarar veren bu kişiye halkımız zaten gereken cevabı vererek onu yalnız bırakmıştır. O da kendi yalnızlığı içerisinde iflah olacağına bir psikopat gibi son nefesine kadar kötülük yapmak da karar kıldığı anlaşılıyor.

Başka bazıları da bir tarafta kanal kanal dolaşıp özgürlük hareketini teşhir etmek, karalamak iflas etmiş Türk sömürgeciliğine başarı umudunu vermek olurken öbür taraftan PKK’nin baskıları var, konuşamıyoruz diyerek rant sağlamaya çalışmaktadırlar. Bin bir emekle geliştirilen özgürlük mücadelesine düşmanlık yapmayı bir meslek haline getiren bu kişilere karşı halkımız uyanık olmalı. Bunların birer özel savaş borazanı haline geldiklerini unutmamalıdır.’’

ANF NEWS AGENCY

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s