PSK’nin ‘evet’ toplantısı fiyasko oldu

PSK’nin ‘evet’ toplantısı fiyasko oldu

AKP ile Kürdistan Sosyalis Partisi (PSK)’nin Almanya’nın Köln kentinde düzenlediği referandum konulu toplantı fiyasko ile sonuçlandı.

PSK’ya bağlı KOMKAR’ın Avrupa genelinde davet ettiği 150 Kürt aydın ve sanatçıdan sadece 17 kişi katıldı. Kürt aydınları ‘referandum toplantısına’, PSK’nın ‘evet’ ten yana tutumu ve AKP ile işbirliği nedeniyle katılmadı.

AKP’nin himayesinde düzenlenenen toplantıya katılanlardan 14’ü de PSK taraftarlarından oluşurken, 3’ü de geçmişte PKK kurumlarında çalışıp ayrılan kişiler olduğu öğrenildi.

28-29 Ağustos günlerinde Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen toplantının ardından yapılan açıklamada, 12 Eylül günü yapılacak anayasa paketi oylamasında ‘evet’ oyu verilmesi istendi.

KOMAR ARŞVİNİ SATIŞA ÇIKARTMIŞTI

Kemal Burkay’ın partisi PSK’nin kitle örgütü olan KOMKAR, ilgisizlik yüzünden kapanma aşamasında gelmişti. KOMKAR bu yüzden geçtiğimiz yıllarda arşivini satışa çıkarmıştı.

Kürt halkının boykot tavrı yüzünden zor günler geçiren AKP Hükümeti, Kürt halkı nezdinci ciddi bir ağırlığı olmayan Burkay’ı ve KOMKAR’ı kullanması da işe yarayacak gibi görünmüyor.

Köln toplantısının katılım düzeyi de zaten bunu gösteriyor…

ANF NEWS AGENCY

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s