Ortadoğu’nun Kürtleri ‘web-belgesel’de

baglanti icin burayi tiklayinFransız Geo dergisi, iki yıl süren bir çalışmanın sonucu dünyanın devletsiz en büyük halkı olan Kürtlere ilişkin kapsamlı bir “web-belgesel” yayınladı. Türünde bir ilk olan bu projede gazeteci Julien Goldstein ve Olivier Piot, Kürtleri fotoğraflı, sesli ve görüntülü anlatıyor.

Daha önce de Kürtler üzerine dosyalar yayınlayan Geo dergisi bu kez bir “web-belgesel” yayınladı. Geo.fr sitesinde (http://reportage-video.geo.fr/kurdes-moyen-orient) yer alan “Ortadoğu’nun Kürtleri” başlıklı “web-belgesel”de Kürtler, fotoğraflı, sesli ve görüntülü bir şekilde anlatılıyor.

Gazeteciler Kürdistan’ın dört parçasını gezerek, sivil toplum örgütü temsilcileri, esnaflar, vatandaşlar, öğrenciler, siyasetçiler ve daha birçok kesimle sesli ve görüntülü görüşmeler yapmış. Her parçanın ayrıca ele alındığı haritalar üzerinde basit bir tıklama ile yapılan röportajları izlemek mümkün. Sitede, Kurdi-Der’in verdiği sertifikalar, yasaklanan Kürt gazeteleri ve Newroz afişine de yer veriliyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s