KCK’den İbrahim Tatlıses açıklaması

ibrahim tatlises vurulduKCK’den İbrahim Tatlıses açıklaması

BEHDİNAN – KCK Yürütme Konseyi Başkanlığı, İbrahim Tatlıses’e yönelik saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, saldırıyı nefretle kınayarak “İstanbul gibi bir yerde herhangi bir devlet biriminden ilişki ve yardım almaksızın bu biçimde profesyonel bir saldırıyı yapmak mümkün değildir” dedi.

KCK Yürütme Konseyi Başkanlığı, başından vurularak ağır yaralanan Tatlıses’e ilişkin saldırıyı sert bir dille kınadığı açıklamasında, kendilerine işaret eden haberleri de yalanladı.

KCK’nin açıklaması şöyle: “Kürt sanatçı İbrahim Tatlıses’ e karşı İstanbul’da alçakça bir silahlı saldırı gerçekleşmiştir. Bu saldırıyı ve saldırıyı yapanları nefretle kınıyor, değerli sanatçı İbrahim Tatlıses’e acil şifalar diliyoruz. İbrahim Tatlıses ve ailesine ve tüm sevenlerine geçmiş olsun, diyoruz.

TATLISES ÖZGÜRLÜK HAREKETİNE HEP SAYGILI OLDU

Yoksul bir halk çocuğu olarak Urfa’da doğup büyüyen, İbrahim Tatlıses Kürt halkının özgürlük davasına ve özgürlük hareketine hep saygılı davranmayı bilmiştir. Zarar vermemeye özen gösteren ve bir Kürtsever olan İbrahim Tatlıses, Kürt halkına katkılarından dolayı kendisine karşı davalar da açılmıştır. Bu açıdan bizim hareket olarak İbrahim Tatlıses’ ten rahatsız olma gibi bir durumumuz söz konusu olmamıştır. Bu nedenle hareketimiz ve hareketimizin yörüngesinde hareket eden herhangi bir birimin İbrahim Tatlıses’e karşı herhangi bir saldırıyı düşünmesi ve yapması asla mümkün değildir.

ÇARPITMA VE YALAN

Buna rağmen Türk basınında bazı çevreler muhtemel şüpheliler arasında hareketimizi de hedef göstermektedir. Bu tamamen Türk sömürgeci devletinin ve onun özel savaş organlarının hareketimizi terör örgütü olarak gösterme çabasının bir sonucu olarak gelişen bir çarpıtma ve yalandır. Her şeyden önce şu açık bir gerçek ki, PKK hareketi ona-buna silahlı saldırı yapan bir hareket değil, mazlum Kürt halkının en masum hakları talebiyle yola çıkan bir Özgürlük Hareketidir. Bunu terör göstermek veya yapılan her saldırının altında PKK’yi işaret etmek tamamen bir çarpıtmadır.

DEVLETLE İLİŞKİLİ OLMADAN BU ŞEKİLDE SALDIRI MÜMKÜN DEĞİL

Diğer önemli bir hususta muhtemel şüpheliler hep Kürt kaynaklı çevreler olarak gösterilmektedir. Ya Kuzey Irak’ tan ya da PKK’den bu saldırı gelmiştir, diyerek Kürtler hedef gösterilmek istenmektedir. Biz Kuzey Irak denilen, Güney Kürdistan’dan kaynaklı olup- olmadığına ilişkin kesin bir şey belirtmek durumunda değiliz. Fakat tüm Kürtlerin suçlanması kasıtlıdır. Her şeyden önce şurası kesindir ki, olayın oluş biçimi ve sonuçları herhangi bir amatör kişi veya grubun yapacağı bir şey olmadığını göstermektedir. İstanbul gibi bir yerde herhangi bir devlet biriminden ilişki ve yardım almaksızın bu biçimde profesyonel bir saldırıyı yapmak mümkün değildir. Bu açıdan bu saldırının arkasında organizeli daha derin güçlerin olduğu açık ortadadır. Buna rağmen hedef saptırmaya dönük beyanatlarda bulunmak ve yayın yapmak belli bir amaca dönük olarak yapıldığı açıktır.

PKK TARİHİNDE HANGİ SANATÇIYI VURDU?

Biz bu çevrelere şunu söylüyoruz. Otuz üç yıllık PKK tarihi boyunca, PKK hangi sanatçı ve yazarı vurmuştur? Nerede sanatçı ve yazarlara silahlı saldırı yapmıştır? Açık ki, böyle bir şey yoktur. Sanatçılara, yazarlara ve aydınlara PKK saldırı yapıyor, tehdit yapıyor, gibi iddialar tamamen art niyetli olup, haklı bir dava yolunda olan Kürt Özgürlük Hareketini bir şiddet ve terör örgütü olarak göstermek büyük bir vicdansızlık, adaletsizlik ve alçaklıktır.

ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN

Kürt halk gerçekliğini görmek istemeyen, onun haklı davasını hep terör olarak gösterip çarpıtan bu çevrelere çağrımız şudur: elinizi vicdanınıza koyun. Artık bu yalanlara son verin. Gerçekleri doğru görün, diyoruz. Gerçekler görülmediği müddetçe, Kürt sorunun da çözülemeyeceği ve barışın da gelemeyeceği bilinerek bundan vazgeçilmelidir. Türkiye toplumu ve barışa hizmetin yolu da budur.”

ANF NEWS AGENCY

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s