Erdoğan “Kürdistan’a Fransız!”

abd li tayip erdioganErdoğan “Kürdistan’a Fransız!”

Erdoğan fırsat buldukça kükremek için Avrupa’yı seçer.. Nedeni; “yedi düvele meydan okuyan lider” görüntüsü vererek Türk Devleti’nde girdiği faşist yolu daha da yürünür hale getirmektir. Seçim öncesi iyi prim yapan bir kurnazlıktır bu.. İşte Davos’ta yaptığı garip “çıkış”ı, AKPM’de yaptığı konuşmada coşması, sağa sola fırça attığını sandığı tavrı bundandır.

Duçe Erdoğan mazlumane tavırlar takınmasını en iyi bilen devşirmedir. Ağlamaklı sesle konuşurken karşısında oturan “baltacının hınk deyicisi” Arınç’ı hıçkırıklara boğan, ama aynı anda binlerce masum Kürt Çocuğu’nun boğazından geçen ekmeğin kazanıldığı tarlaları çoraklaştıran, o çocukları öldüren, Kürt İnsanı’nı yok sayan bir tuluat oyuncusudur bu adam.. Onun nazarında uygarlık, ormanları yakmak, tarihi eserleri suların altına gömmek, elektrik uğruna doğayı katletmek, doğal dengeyi alt üst etmek, Türk kavramını Kürdistan’da, Lazistan’da ebediyen efendi kılmaktır.

İşte bu adam AKPM’de bir Fransız bayan parlamenteri azarlarken “Türkiye’ye Fransız” nitelemesinde bulundu. Seçim barajını indirme konusunda ise “size mi soracaktık” diyerek parlamenterlere “hadlerini bildirdi”..

Duçe Erdoğan bu sözleri ile Kürdistan’daki pozisyonunu çok iyi tarif ediyor. Bu adam adeta ben, “Kürdistan’a Fraansız’”ım diyor..

Evet Erdoğan Kürdistan’a Fransızdır, çünkü Kürdistan sözcüğünü, anayasal bir isimlendirme olan Irak’ta bile kullanmıyor. Yüzbinlerce yıldır üstünde Kürd’ün uzak atalarından tutun modern çağ Kürd’üne kadar her zaman yerli mukimlerinin evi olan toprakların adını inkar ediyor, yasakçı “bir ırkın ahfadı” olmak için can attığını gösteriyor. Yarısı Laz, diğer yarısı Gürcü olan bu Türk, Elbette “Kürdistan’a Fransız”dır..

Kürtçe eğitim üstündeki yasağı sürdüren bu adam elbette “Kürdistan”a Fransız”dır.

Seçim barajını neredeyse %30’a çekmeye can atan bu adamın amacı elbette istikrar uğruna Kürt oylarını çalmaktır.. Böylece aklı sıra Kürdistan’ın tek temsilcisi olma hayalini pekiştirecektir. Newroz’daki milyonluk kutlamaları unutan, Newroz’un bir referandum olduğunu inkar eden bu adam elbette “Kürdistan’a Fransız”dır.

Seçime bir yıl kala seçilmişler dahil, sayıları bini aşan Kürd’ü, sırf ulusal davadaki öncü rollerinden dolayı, muhtelif yerlerde zindanlara tıkan Duçe “Kürdistan’a Fransız” değil mi?

Ateşkes şartlarında hır çıkararak sıcak temas sağlamak suretiyle daha rahat bir oy dolandırıcılığını, bir sandıktan oy kaçırma ortamını yaratmak için can atan bu adam “Kürdistan’a Fransız” değil mi?

Daha geçen gün Kürdistan’daki inkarcı rejimin uygulayıcısı valileri toplayıp, gizli bir toplantı yaptıran Erdoğan sadece “seçim güvenliği” için mi Amed’e çağırttı emir kullarını? Fransız bu adam, Fransız!

İmamın Ordusu kitabı ile “bomba yapım klavuzu”nu boşuna biribirine karıştırmıyor. Yerse diyor açıkça.. Ama Kürdistan’da zindana tıktırdığı gazetecilere Türk kesiminden “meslekdaşları” sahip çıkmayınca işinin kolaylaştığını görmemesi mümkün mü? Rahattır adam.. İnsanın sorası geliyor; bu mu Türk Basını’nın onur anlayışı? Onlar da Fransız!

Kürdistan’a Fransız’sız yarınlar dileği ile..

2011-04-15

A Sirac Kekuyon

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s