Zafer ve Halil İbrahim Oruç..

Zafer ve Halil İbrahim Oruç..

Türk Halkı’ndan bazı insanların da katkısı ile Emek, Özgürlük ve Demokrasi Bloğu AKP’ye, MHP’ye, CHP’ye, YSK denilen kuklaya ve iç ihanete karşı büyük bir zafer kazandı. Bu zaferin kazanılmasında en önde yürüyen Kürt Kadını rüştünü, bu eylemdeki cesareti sayesinde ıspatlamıştır. Ayla Akat Ata ayağından yaralandı.. Emine yürüdü, Sebahat yürüdü, Gültan yürüdü.. Çarşaflısı, özgür kafalısı her inançtan Kürt Kadını sokalarda sabahladı.

Öte yandan Duçe’nin çocuklara karşı açtığı savaş da hızından hiç bir şey kaybetmeden sürdürüldü.. Adana’da Kürt çocuklarına askeri alandan açılan ateş sonucu üç çocuk yaralandı. Çocuklarımız Cizre’de Nusaybin’de dayak yediler ama yılmadılar. Dağlarda da şehitler verildi. Pazarcık’ta üç gerilla çatışmada, Dersim’de TİKKO mensubu beş bayan gerilla göçük sonucu kazada şehit düştü, Türk Ordusu tarafından savaşa sürülen bir korucu da hayatını kaybetti.

Şu acı dolu komediye bakın! Gerçekleştirilen toplu rehin almalar sonucu karakollar dolunca AKP Faşizmi kendi Amed il merkezini polisin emrine verildi.. Uzun zamandan beri yeni karakollar ve zindanlar inşa etmesi için uyarılan içişleri ve adalet bakanlıkları bu yetersizliğin yakında giderileceğini, olmazsa stadyumların bu iş için tahsis edileceği sinyalini verdiler. Bu arada içişleri bakanlığı kurşunlardan kaçanlar için “devlet kurşunlarının boşuna sarf edilmesi ve hedef olmaktan kaçınmaları” suçlaması ile soruşturma açtı.

İşin tirajı-komik yanı bir tarafa, Türk tipi faşizm ilk defa büyük bir direnişle karşılaştı. Türk Kesimi’nin de yer yer bu direnişe katılması, direnenleri desteklemesi iyidir, fakat yetersizdir. Blok partileri ve örgütlerinin dışında daha canlı bir direniş yaratılabilirdi. Ama bu kesim maalesef, tekel işçilerinden 111’i hakkında sekiz seneye kadar varan ceza istemi ile dava açılmasına bile, şartların elverişliliğine rağmen, ses çıkarmamaktadır. Oysa direniş çok güçlü olabilirdi.

Blok’un kazandığı bugünkü zaferde Halil İbrahim Oruç’un şehitler kervanına katılmasının rolu büyüktür. Büyük vuslatı beni çok etkiledi. Adının önünde saygı ile eğiliyorum.

Yerel kaynaklardan aldığımız bilgiye göre “İmamın Ordusu” mensupları 17 yaşındaki bu gencimizi şehit etmelerine rağmen rahatlamamış, Halil İbrahim’incesedini dipçiklemiş, kafasına da darbeler indirmek suretiyle kinlerini kusmuşlardı. Bu bir alçaklıktır desem, alçaklara hakaret etmiş olurum. Adlarını siz koyun.. Halil İbrahim bu mücadele boyunca, nihai barışa kadar asla unutulmamalı, bütün mitinglere manevi varlığı bir fotografla da olsa taşınmalıdır. Halil İbrahim, savaşlarda, barıştan önce toprağı boylayan son asker gibi (tabii ki daha pek çok kurbanlar vereceğiz, ama yine de öyle) anılmalıdır. Halil İbrahim bir seçim uğruna canını vermedi. O, haksızlığa, zulme, inkara ve ilhaka duyduğu öfkeyi sele dönüştürmek için en önde, hedefe doğru gözünü kırpmadan yürüdü ve vatanlaştı. Halil İbrahim Emek kesiminin şehidi olarak ilan edilmelidir. Özgürlüğün ve demokrasinin havarisi olarak anılmalı..

İç hainler, satılmışlar, halkın düşmandan daha fazla öfke duyduğu unsurlar sıra ile TV yayınlarına çıkarıldılar ve bazan da moderatörlerin bile öfkesini çekecek kadar kişiliksizleştiler. Metiner’ler, Fıratlar, Ensarioğlu ve Tanrıkulu gibiler, Fercler (Arapça bilenlerden özür dilerim) sıra ile ekmeğini yedikleri topraklara ihanet ettiler. Demokrasi’ye, Özgürlüğe ve emeğe karşı faşizmi desteklemeleri para etmedi.. İlk raundu halk kazandı..

Dünyada hiç bir tiran, diktatör, faşist şef hayırla anılmamıştır. Solon’dan tutun Pompejus, Crassus, Caesar’ın Triumvirası, Sturm Abteilung (SA)’lara dayanarak kasaplık yapan Hitler, Duçe Musolini, Franko nerede? Taliban diktatörlüğü neyle meşgul şimdi?

Erdoğan… Tarihten ders al! “Tek tek Kürt Kardeşim”in talepleri var.. “Kürt Halkı yok” demeye getirdiğin o küçümseyici, iğrenç, kabadayı tavrını gözden geçir..Hani Türkler derler ya; “Bu Dünya Sultan Süleyman’a kalmadı”.. Sana mı kalacak?..

İyi düşün.. Çalma oylarla temslci olunmaz.. Sokakta, Halil İbrahimler ile kol kola yürüyebiliyor musun? İşte o zaman temsilciyim de! Seni ne Metiner gibilerin yalanları, ne Ensarioğlu gibiler Kürt milletine kabul ettiremez. Belki bir kaç oy alırsın, fakat o oyları verenler bile kerhen vereceklerdir. Bunu bil!

2011-04-21

A Sirac Kekuyon

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s