Çocuk Kaatili Sensin Cemil Çiçek!

Çocuk Kaatili Sensin Cemil Çiçek!

Geçenlerde BDP Eski eş başkanı Selahattin Demirtaş bir demeç verdi. Olaylarda şehit düşen Halil İbrahim için Türk Hükümeti’nin özür dilemesini istedi.. Bu istem bir TV yayınında Türk Hükümeti’nin bilmem ne Bakanı Cemil Çiçek’e iletildiğinde herif öyle bir celallendi ki, vay ki vay! “Türk Hükümeti çocuk kaatillerinden nasıl özür dileyebilir” mealinde boyunu aşan bir cevap verdi.

AKP Faşizmi, daha önce de kaydettiğimiz gibi, çok kolay yalan söyleyen, demagog, omurgasız kişiliklerin öncülüğünde tırmanışını sürdürüyor. Kendileri Kürt Savaşı’nın on yıllardan beri sıcak bir şekilde sürdüğünü, bu savaşta Türk Devlet Terörü’nün çocuk, kadın ihtiyar demeden insan öldürdüklerini, nice ocaklar söndürdüklerini herkesten çok iyi bilirler. Kendi Başbakanları’nın mealen; “yaşları ne olursa olsun, yanlış zamanda yanlış yerde bulunan herkesin hedefte olduğunu” dediği kayıt altındadır. Bu demeci verdiği gün Amed’de iki, Batman’da bir bebek ölüme merheba demişti.

Fakat elimdeki arşivi karıştırdığımda 1992’den 2009’un ilk günlerine kadar Kürdistanlılar’ın kurşunlanmuş, bombalara hedef olmuş 351 taze fidanı toprağa verdiğini gördüm.. Irza geçmeler de cabası. Mesela bir Kürt ilçesinde 13 yaşındaki bir kıza 300’ün üstünde askerin tecavüz ettiği yine kayıt altındadır..

Türk Hükümetleri’nin, (Atatürk, İnönü, Saka, Menderes-Bayar, Gürsel, Ürgüplü, Demirel, Ürgüplü, Melen, Şu havaya uçurulan kaatil ki adını unuttum, Ecevit yani bay hayata döndürme kaatili, Evren, Özal, Çiller, Yılmaz, Erbakan ve Erdoğan) hepsi faşist bir kaynaktan su içimişlerdir, belli süre içerisinde kurşunladığı çocuklardan sadece 5 yaş ve altında olanlarının adlarını aşağıda veriyorum. Dileyen kaynağa girerek tam listeyi alabilir.

İşte liste:

1992’de 115 çocuk öldürüldü: Seyfettin Kapçin yeni doğan, Muhrise Altay yeni doğan, Halil Bebek 2 yaşında, Ahmet Kaya 1 yaşında, Fatma Kaçmaz 4 yaşında, Hatice Acar 5 yaşında, Medeni Aydın yeni doğan, Medine Kartal yeni Doğan, Mustafa Ok yeni doğan Yusuf Budur 1 yaşında, Hamza Bulut yeni doğan, Ayşe Balım yeni doğan, Kemal Şili yeni doğan, Gülbahar Tunç yeni doğan, Emrullah Gök 4 yaşında, Haşim Gök 3 yaşında, adsız yeni doğan bebek Gercüş, Rehan Evin yeni doğan, Nurcan Özatak 2 yaşında, Orhan Dağkeser 4 yaşında, Güler Sökmen 3 yaşında, Sinan Demirtaaş yeni doğan, Devrim Eleftoz 1 yaşında, İkmal Samur yeni doğan, Reber Samur 1 yaşında, Gülsüme Samur 4 yaşında, Şivan Çiğirga 3 yaşında, Fırat Geçmez yeni doğan, Mehmet İşler yeni doğan, Garibe Karasakal yeni doğan, Veysi Başar yeni doğan,

1993’te 66 çocuk: Nezir Ergün yenidoğan, Şemsi Ekici 6 yaşında, Esra Saçaklı yeni doğan, Abide Ekin 3 yaşında, Gürbüz bayındır 5 yaşında, Naim Aslan (?), Semra Bayram (?), Mahmut Aydemir (?), Ayşe Yıldız (?), Diyadinli Canan, Dilşah, Ender ve Ruken (?) yaşında, Yunus Sabırlı 2 yaşında, Bahar Turan 3 yaşında, Eylem Elmalı 4 yaşında, Muhammed Yaşar yeni doğan, Hanım Yaşar 4 yaşında, Gözde Rani 4 yaşında, Zeynep Çağdavul yeni doğan, Gülistan Çağdavul yeni doğan, Abdurrahman Coşkun yeni doğan, M Emin Aslan yeni doğan, Seyitxan Balçık, Mesut Balçık (?), Cahit Öğüt 4 yaşında, Çınar Öğüt 3 yaşında, Dilbirin Canpolat 3 yaşında, Suna Canpolat 2 yaşında,

1994’te 84, 1995’te 7, 1996’da 6 çocuk, 1997’de 7 çocuk, 1998’de 8 çocuk, 1999’da 12 çocuk, 2000’de 3 çocuk, 2006 8 çocuk, 2009 liste yayına verilene kadar 2 çocuk..

Toplam 351 çocuk

Tarih: Sal Nis 28, 2009 7:03 pm

Kaynak: http://www.yasni.de/ext.php?url=http%3A%2F%2Fwww.gencinsesi.com%2Fmodules.php%3Fname%3DForums%26file%3Dviewtopic%2

Sen ve patronun Duçe budur Çiçek efendi.. Bazı arkadaşlar dilimin sertliğinden dem vururlar. Ama inanın bu adamların hiç biri saygıdeğerlik ifade eden bir sıfata layık değildirler. Alçaktır bunlar! Vicdan yoksunu canavarlardır! Kronikleşmiş faşist rejimin bu bekçiliğini yapanlarla savaşmak, bu rejimi tarihe gömmek, Her Kürd’ün, Türk’ün, emekçinin, kadının, işsizin ve entellektüel insanın görevidir..

2011-04-22

A sirac Kekuyon

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s