Kürt Öldürmek kolaydı Osama, değil mi

Kürt Öldürmek kolaydı Osama, değil mi
Sıraç Bilgin

O, bana kalırsa böyle ölmemeli idi. Bir Kürt peşmerge-gerilla karması timin bu caniyi infaz etmesi daha uygun düşerdi.

Çünkü;

O, kameraları kullanarak kılıçla, “Allah-u Akbar” nidaları eşliğinde Kürd’ün infazını dünyaya ibret olsun diye yayınlayan timin emir ve komuta zincirinin başıydı..

O, 11 yaşındaki çocuğu kaçırıp infaz etmeye kalkan “müfreze”nin amiriydi.

O, Sami Rahman’ın bulunduğu ve 110 kişiyi aşkın PDK ve YNK üst düzey yöneticisini, 1 Şubat’ta şehitler kervanına katan “Kürdistan el-Qaida Tugayları”nın başı idi.

O, 45 Kürd’ün hayatını kaybettiği Kerkük yakınındaki Dakok mıntıkasında restoran bombalama olayını düzenleyenleri yollayandı (biraz da komşuların katkısı ile)..

O, “Kürt Ensar al-İslam” denilen ve al-Qaida’nın yan kolu olan örgütünün bir intihar bombacısı tarafından Kürdistan İçişleri Bakanlığı önünde patlatılan ve 19 kişinin şehadetine yol açan saldırının emr edicisidir.. Aynı örgüt Irak İslam Devleti’nin yan kolu olarak tanınır ve tümü al-Qaida’ya bağlıdır

O, Maxmur’daki PDK merkezini bombalatandır..

O, Êzdî Kürtler’i defalarca katlettiren eli kanlı bir canidir. 1000’in üstünde can verdik Êzdîler’e yönelik 14 Ağustos’taki (2007) katliam amaçlı o menfur saldırıda..

Bunlar al-Qaida’nın Kürdistan’daki akla ilk gelen bazı eylemleridir..

Al-Qaida, ABD’nin desteği ile ve Sovyetler Birliği’nin Afganistan’daki varlığına karşı kurulduktan ve Afganistan’da zafer kazanıldıktan sonra bütün dünyada örgütlenmeyi hedef aldı. Kürdistan’ın dışındaki en önemli örgütleri şunlardır:

-Zawahiri’nin Liderlik ettiği Al Jihad (Mısır)

– Silahlı İslami Grup ve Çağrı ve mücadele için Salafist Grup (Cezayir)

-Cuma Namangani’nin Özbekistan İslami Hareketi

-Cemaat İslamiyya (Bali’de 180 kişinin öldürüldüğü gece klübü baskınından sorumlu..

-İslami Savaş Grubu (Libya). Daha önce bahsetmiştim

-Harakat-ul Mucahiddin, Muhammed’in Askerleri, Özel Ordu, Cangwi Ordusu (Keşmir’e yönelik, Pakistan’da üslenmiş gruplar)..

-Asbat al-Ansar (Lübnan)

 

-Yemen’de İslami Aden Ordusu ve Hizb-el İslam/Gulbeddin

-Fas İslami Savaşçı Grubu

***

Al-Qaida’nın en büyük amaçlarından biri Kürdistan’da da, Afganistan’da olduğu gibi, üslenmektir. Bunun için önemli bazı adımlar atarak örgütlenmiş ve eyleme geçmişlerdi. Bu örgütlerin önemlileri;

-al-Qaida in Iraq;

Alt grupları;

Mezopotamya ülkesi’nin Jihatçı al-Qaidası

-al-Tewhid

-al-Zarqaw örgütler ağı

-Irak İslam Devleti

-Cama’at al-Tawhid Wa’al-Cihad

-Tek tanrıcılık ve Cihad grubu

-Mezopotamya’da Cihad için aal-Qaida vs.. -Ansar al-İslam (Sunna) ve buna bağlı 11 örgüt. (içinde Kürt Talibanlar, Kürdistanlı İslamcılar, Kürdistan’da İslam Destekçileri gibi örgütler en önemlileridir). al-Qaida Irak’a bağlı

***

Esas olarak bütün hatları ile Kürt İnsanı’na saldırarak örgütlenmeyi önlerine koyan al-Qaida’nın Kürdistan lokal liderliği, Güneyli Kürtler’in ve ABD’nin güçlü istihbaratı sayesinde ülkeye bir türlü yerleşemedi, ama 2 bini aşkın seçkin ve sıradan Kürt insanını şehit edebildi.

Kısaca; Ben Ladin tarihin gördüğü en büyük Kürt Düşmanı teröristlerden biriydi. Onun varlığı bizi Kuzey’de de etkiliyor. Terörist İslamizmi marke etmek için kurulan ”Ilımlı İslam” örgütlerden biri ve ABD’nin tam desteğini almış olan Duçe, bu pisliğin bir ürünüdür..

Son olarak ABD’nin çok vicdansız bir şekilde Geronimo ile Ben Ladin’i aynılaştırmasını şiddetle kınıyorum. Geronimo, Ülkesi olan Amerika’yı yerli halktan kırım yolu ile arındırmaya çalışanlara karşı direnen bir Apaçi Lideriydi..Şerefli, onurlu ve Terörist beyazlara karşı kurtuluş mücadelesi veren bu Büyük Önder dünya durdukça anılacaktır.. Ama ya onu öldürenler nasıl hatırlanacak?….

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s