Tayip Erdogan Kürdistandan Defol

Halk İnisiyatifi: Erdoğan’ın Diyarbakır mitingine gitmeyin!

Halk İnisiyatifi: Erdoğan’ın Diyarbakır mitingine gitmeyin!

Salı, 31 Mayıs 2011 18:15

Kürdistan Halk İnisiyatifi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Diyarbakır mitingi öncesi yaptığı açıklamada, halkı Erdoğan’a “insanlık dersi vermeye” çağırdı. İnisiyatif, “AKP faşizminin mitingine gitmemeye çağırıyoruz” dedi.

Kürdistan Halk İnisiyatifi yaptığı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 1 Haziran’da Diyarbakır’a yapacağı mitinge “katılmayın” çağırısında bulundu.

Halk İnisiyatifi’nin açıklaması şöyle: “Dokuz yılık iktidarı boyunca her yılı, her günü adeta halkımıza cehennem eden AKP’nin zulüm kar başı olan T.Erdoğan, hiçbir şey yokmuş gibi utanmazca Amed kentimizde yarın miting yapmayı planlıyor. Kürt halkına karşı vahşet düzeyinde bir düşmanlık sürdürmekte olan APK hükümeti inkar ve katliam politikasıyla Çillerleşen, işkenceci uygulamalarıyla Esat OKTAY’laşan, soykırım siyasetiyle HİTLER’leşen Erdoğan,a karşı halkımız Amed’te bir insanlık dersi vermelidir.Halkımız örgütlü tavrıyla gereken cevabı vereceği açıktır.

Amed’te yaşayan tüm insanlarımıza, Kürtlerin soykırımı, katliamı, imha ve inkarı üzerinden kendini yaşatan AKP faşizminin mitingine gitmemeye çağırıyoruz. Bu mitinge gitmemek, Kürt halkına yaşatılan vahşete, antidemokratik uygulamalara karşı onurlu bir duruş ve en insani davranışı sergilemiş olacaktır.

AKP’nin imha, inkar, tekçi ve katliamcı uygulamalarının hat safhada olduğu bugünden sonra AKP oy veren, mitingine giden her bir birey eli Kürt halkının kanına bulaşmış sayacaktır. Dolaysıyla AKP mitingine gitmemek, özgürlük özlemlerine sahip çıkmaktır, 38 yıllık onurlu bir yaşam uğruna ödenen bedellere sahip çıkmaktır!”

ANF NEWS AGENCY

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s