Faşistler durdurulmalı, şimdi!

Faşistler durdurulmalı, şimdi!

Başka gün yok! Duçe’nin yürüyüşü, sandıkta, bacakları kırılarak durdurulmalı.. Gün bu gündür.

Türk Usulü faşizm kaz adımları ile değil, Mehter yürüyüşü ile geliyor. İki adım ileri bir adım geri.. Bu adamın faşist iktidar yürüyüşünü gereği gibi kavrayamayan liderler, halkların yarınlarının kendi yanlış hesapları yüzünden karardığını görebilirler.. Yeşil-siyah faşizm kapımızı çalmaktadır, durdurulmalıdır.

AKP üzerine geliştirdiğim tezlerin geçen günlerde The Economist gibi büyük prestij sahibi bir dergi tarafından da tekrarlanması benim için şaşırtıcı olmadı. Onlar benden kopya çekmediler. Aklın yolu birdir. Kendi kadroları bu tahlillerin alasını yapacak düzeyde donanımlıdırlar..

The Economist’e göre;

-Türk Ekonomisi Erdoğan döneminde büyük bir sıçrama yaşamıştır..

-Türk Devleti’nde demokrasi ise son anayasa değişikliği, MİT Opresayonu, Polis ordusu gibi fiili müdahalelerle tamamen kontrollu bir hale gelmiştir (tam bu terimler kullanılmış olmasa da bu kastediliyor).

Bu iki yön, faşizmin iktidara yürüyüşünde veya orada kökleşmesinde bilinmesi gereken yönlerdir. Faaşizmin yerleşmesinde ekonomik başarılar, hayatidir. Hitler ve Duçe Musolini iktidarlarını bu başarının üstüne inşa ettiler. Öte yandan Faşist Liderler’in en büyük silahları psikolojik savaşta kullanılan silahlardır. Bunlar;

-Yalan

-İftira

-Söylenti yayma

-Havuç-sopa siyaseti

-Terör

-Karalama gibi başlıklar altında toplanır.

Erdoğan’ın dayandığı kadrolar geceli gündüzlü çalışarak her gün yeni bir tezgahla ortaya çıkmaktadırlar.

İftira konusunda fazla konuşmaya gerek yok. AKP ve onun okyanus ötesi “mürşidi” imam, adeta porno film üretim merkezi halinde çalışıyor, polis ve MİT’in yardımı ile evlere konan alıcılar sayesinde insanların özel hayatları ile ilgili görüntülerini kaydediyor, üstünde çok ustalıklı ameliyatlar yaparak yayına hazır hale getiriyor ve internet sitelerinde yayınlıyor. Böylece özellikle MHP çökme noktasına getiriyor. Bu elbette İslami değil, para sahibi münafıq bir şebekenin işidir.

Son olarak “Gültan ile bir MHP’linin arasında cereyan eden konuşma” süsü verilen kaset yayınlanmıştı. Gültan elbette gerekli cevabı verdi. Ama ben olsaydım; “iyi ettim!” der böylesi oyunlara beş paralık değer vermediğimi gösterirdim Zaten blok bileşenlerinin ve destekçilerinin bilinç düzeyi de akılsız Erdoğan’ın böylesi oyunlarına gelmeyecek düzeyde donanımlı oldukları ortada. Ama herif şuursuzca konuşuyor. Bu donanımı, kendisinin peşinden koşan biliçsiz insanların donanım(sızlığ)ı ile karıştırıyor. Blok, Erdoğan’ın bu tür salaklıklarına pirim vermediğini gösterdi.

Şu yaşanan seçim sürecinde Erdoğan’ın Terör tercihi sınır tanımaz düzeye ermiştir. Ben şahsen bunu bekliyordum. Öldürülen bir öğretmenle ilgili olarak sarf ettiği sözler, bu olayı protesto eden bir bayanın kalça kemiği kırıldığında başvurduğu aşağılama bu adamın faşist liderler arasında en adi bir yer edindiğini gösterir.

Bu adamın tavırlarına pervasızlığına baktığımızda iktidarı her ne pahasına olursa olsun terk etmeyeceğini, seçimi kazanmak için bütün aşağılık metodlara başvuracağını kestirmemek safdillik olacaktır.

Türk Seçmen kitlesine;

Erdoğan’ı iktidarda tutmanız, yaşadığınız coğrafyanın bir kan gölüne çevrilmesine yol açacaktır.. Bunu iyi düşünün..

Sistem partilerine;

İster MHP’li olun ister CHP’li.. Erdoğan’ın bu kez de iktidar olması sizlerin kısa vadede yoklara karışmanıza yol açacaktır. Bunun şakası yoktur. Türk Devleti’nin en büyük belası haline gelen AKP’yi tüm gücünüzle marke edin! Erdoğan’ın iktidardan düşmesi mümkün ve hayatidir.. Özellikle Devlet Bahçeli, Başbuğ rüyası görmekten vazgeçmelidir. Sen geçmişte de faşist bir parti olamadın. Sadece anlamsız bir ırkçılık hayaline kapıldın. Elin devrimci kanına bulaşmıştır. Çünkü senin partin tarafından organize edilen sokak güçlerini ABD devrimcilere karşı kullandı. Dayandığın hiç bir sermaye gücü yoktur. Partin sadece taşerondu. Ayakların yere bassın! Akan kan sadece Kürtler’in olmayacaktır. Polisi, MİT’i, Kontraları, jandarmayı, yargıyı, üniversiteleri, camileri, giderek sokağı kontrol altına alan, orduyu sindiren bir Erdoğan sizin elinizle şefleşmesin.. Yeni bir Demirel hayaline kapılmayın. Aksi taktirde kendi mezarınızı da kazmış olursunuz!

Bu yazı hazırlanırken Blok; Dersim’de, Dilok’ta ve özellikle Amed’de dev gövde gösterileri düzenlemiş, kararlı bir anti-faşist duruş sergilemişti. Selamlıyorum. Aynı gün CHP’nin dev İstanbul gösterisi yaşandı. Kılıçdaroğlu bu kitleye bir oy deposu gibi bakmaktan vazgeçmeli, anti-faşist mücadeleye yönlendirmelidir. Bu yapılmalıdır.. Yapılmazsa yarın çok geç olacaktır..

2011-06-04

A Sirac Kekuyon

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s