İşte TBMM’ye giren 550 milletvekili

İşte TBMM’ye giren 550 milletvekili

12 Haziran seçimleri, parlamentoda 4 partinin grup kurabileceği şekilde sonuçlandı.

12 Haziran seçimleri, parlamentoda 4 partinin grup kurabileceği şekilde sonuçlandı. Seçimle zaferle çıkan AKP 326, CHP 135, MHP 53 milletvekilliği kazandı. Seçime bağımsız adayları destekleyerek giren BDP de, Kürt siyasetinin milletvekili sayısı açısında tarihindeki en yüksek başarıyı elde etti. BDP’nin desteklediği 36 aday milletvekili seçildi.

TBMM’YE GİREN 550 MİLLETVEKİLİ

01 ADANA Ali Küçükaydın – AK Parti
Fatoş Gürkan – AK Parti
Mehmet Necati Çetinkaya – AK Parti
Mehmet Şükrü Erdinç – AK Parti
Necdet Ünüvar – AK Parti
Ömer Çelik – AK Parti
Murat Bozlak – Bağımsız
Ali Demir Çalı – CHP
Osman Faruk Loğoğlu – CHP
Turgay Develi – CHP
Ümit Özgümüş – CHP
Ali Halaman – MHP
Muharrem Varlı – MHP
Recai Yıldırım – MHP

02 ADIYAMAN Ahmet Aydın – AK Parti
Mehmet Erdoğan – AK Parti
Mehmet Metiner – AK Parti
Muhammed Murtaza Yetiş – AK Parti
Salih Fırat – CHP

03 AFYONKARAHİSAR Halil Ürün – AK Parti
Sait Açba – AK Parti
Veysel Eroğlu – AK Parti
Ahmet Toptaş – CHP
Kemalettin Yılmaz – MHP

04 AĞRI Ekrem Çelebi – AK Parti
Fatma Salman Kotan – AK Parti
Mehmet Kerim Yıldız – AK Parti
Halil Aksoy – Bağımsız

05 AMASYA Avni Erdemir – AK Parti
Mehmet Naci Bostancı – AK Parti
Ramis Topal – CHP

06 ANKARA Ahmet İyimaya – AK Parti
Ali Babacan – AK Parti
Bülent Gedikli – AK Parti
Cemil Çiçek – AK Parti
Cevdet Erdöl – AK Parti
Emrullah İşler – AK Parti
Fatih Şahin – AK Parti
Haluk İpek – AK Parti
Nazmi Haluk Özdalga – AK Parti
Nurdan Şanlı – AK Parti
Reha Denemeç – AK Parti
Salih Kapusuz – AK Parti
Seyit Sertçelik – AK Parti
Tülay Selamoğlu – AK Parti
Ülker Güzel – AK Parti
Yalçın Akdoğan – AK Parti
Zelkif Kazdal – AK Parti
Aylin Nazlıaka – CHP
Ayşe Gülsün Bilgehan – CHP
Bülent Kuşoğlu – CHP
Emine Ülker Tarhan – CHP
Gökhan Günaydın – CHP
İzzet Çetin – CHP
Levent Gök – CHP
Mehmet Emrehan Halıcı – CHP
Sinan Aydın Aygün – CHP
Süleyman Sencer Ayata – CHP
Ahmet Deniz Bölükbaşı – MHP
Mustafa Cihan Paçacı – MHP
Yıldırım Tuğrul Türkeş – MHP
Zühal Topcu – MHP

07 ANTALYA Gökcen Özdoğan Enç – AK Parti
Hüseyin Samani – AK Parti
Mehmet Vecdi Gönül – AK Parti
Menderes Mehmet Tevfik Türel – AK Parti
Mevlüt Çavuşoğlu – AK Parti
Sadık Badak – AK Parti
Arif Bulut – CHP
Deniz Baykal – CHP
Gürkut Acar – CHP
Osman Kaptan – CHP
Yıldıray Sapan – CHP
Mehmet Günal – MHP
Tunca Toskay – MHP
Yusuf Ziya İrbeç – MHP

08 ARTVİN İsrafil Kışla – AK Parti
Uğur Bayraktutan – CHP

09 AYDIN Ali Gültekin Kılınç – AK Parti
Mehmet Erdem – AK Parti
Semiha Öyüş – AK Parti
Bülent Tezcan – CHP
Metin Lütfi Baydar – CHP
Osman Aydın – CHP
Ali Uzunırmak – MHP

10 BALIKESİR Ahmet Edip Uğur – AK Parti
Ali Aydınlıoğlu – AK Parti
Mehmet Cemal Öztaylan – AK Parti
Tülay Babuşcu – AK Parti
Ayşe Nedret Akova – CHP
Haluk Ahmet Gümüş – CHP
Namık Havutça – CHP
Ahmet Duran Bulut – MHP

11 BİLECİK Fahrettin Poyraz – AK Parti
Bahattin Şeker – MHP

12 BİNGÖL Cevdet Yılmaz – AK Parti
Eşref Taş – AK Parti
İdris Baluken – Bağımsız

13 BİTLİS Vahit Kiler – AK Parti
Vedat Demiröz – AK Parti
Hüsamettin Zenderlioğlu – Bağımsız

14 BOLU Ali Ercoşkun – AK Parti
Fehmi Küpçü – AK Parti
Tanju Özcan – CHP

15 BURDUR Bayram Özçelik – AK Parti
Hasan Hami Yıldırım – AK Parti
Ramazan Kerim Özkan – CHP

16 BURSA Bedrettin Yıldırım – AK Parti
Bülent Arınç – AK Parti
Canan Candemir Çelik – AK Parti
Hakan Çavuşoğlu – AK Parti
Hüseyin Şahin – AK Parti
İsmail Aydın – AK Parti
İsmet Su – AK Parti
Mustafa Kemal Şerbetçioğlu – AK Parti
Mustafa Öztürk – AK Parti
Önder Matlı – AK Parti
Tülin Erkal Kara – AK Parti
Aykan Erdemir – CHP
İlhan Demiröz – CHP
Kemal Ekinci – CHP
Sena Kaleli – CHP
Turhan Tayan – CHP
İsmet Büyükataman – MHP
Necati Özensoy – MHP

17 ÇANAKKALE İsmail Kaşdemir – AK Parti
Mehmet Daniş – AK Parti
Ali Sarıbaş – CHP
Mustafa Serdar Soydan – CHP

18 ÇANKIRI Hüseyin Filiz – AK Parti
İdris Şahin – AK Parti

19 ÇORUM Cahit Bağcı – AK Parti
Murat Yıldırım – AK Parti
Salim Uslu – AK Parti
Tufan Köse – CHP

20 DENİZLİ Bilal Uçar – AK Parti
Mehmet Yüksel – AK Parti
Nihat Zeybekci – AK Parti
Nurcan Dalbudak – AK Parti
Adnan Keskin – CHP
İlhan Cihaner – CHP
Emin Haluk Ayhan – MHP

21 DİYARBAKIR Cuma İçten – AK Parti
Mehmet Galip Ensarioğlu – AK Parti
Mehmet Mehdi Eker – AK Parti
Mehmet Süleyman Hamzaoğulları – AK Parti
Mine Lök Beyaz – AK Parti
Altan Tan – Bağımsız
Emine Ayna – Bağımsız
Hatip Dicle – Bağımsız
Leyla Zana – Bağımsız
Nursel Aydoğan – Bağımsız
Şerafettin Elçi – Bağımsız

22 EDİRNE Mehmet Müezzinoğlu – AK Parti
Kemal Değirmendereli – CHP
Recep Gürkan – CHP

23 ELAZIĞ Faruk Septioğlu – AK Parti
Sermin Balık – AK Parti
Şuay Alpay – AK Parti
Zülfü Demirbağ – AK Parti
Enver Erdem – MHP

24 ERZİNCAN Sebahattin Karakelle – AK Parti
Muharrem Işık – CHP

25 ERZURUM Adnan Yılmaz – AK Parti
Cengiz Yavilioğlu – AK Parti
Fazilet Dağcı Çığlık – AK Parti
Muhyettin Aksak – AK Parti
Recep Akdağ – AK Parti
Oktay Öztürk – MHP

26 ESKİŞEHİR Nabi Avcı – AK Parti
Salih Koca – AK Parti
Ülker Can – AK Parti
Bedii Süheyl Batum – CHP
Kazım Kurt – CHP
Ruhsar Demirel – MHP

27 GAZİANTEP Abdullah Nejat Koçer – AK Parti
Ali Şahin – AK Parti
Derya Bakbak – AK Parti
Fatma Şahin – AK Parti
Hüseyin Çelik – AK Parti
İbrahim Halil Mazıcıoğlu – AK Parti
Mehmet Erdoğan – AK Parti
Mehmet Sarı – AK Parti
Şamil Tayyar – AK Parti
Ali Serindağ – CHP
Mehmet Şeker – CHP
Edip Semih Yalçın – MHP

28 GİRESUN Adem Tatlı – AK Parti
Mehmet Geldi – AK Parti
Nurettin Canikli – AK Parti
Selahattin Karaahmetoğlu – CHP

29 GÜMÜŞHANE Feramuz Üstün – AK Parti
Kemalettin Aydın – AK Parti

30 HAKKARİ Adil Kurt – Bağımsız
Esat Canan – Bağımsız
Selahattin Demirtaş – Bağımsız

31 HATAY Adem Yeşildal – AK Parti
Hacı Bayram Türkoğlu – AK Parti
Mehmet Öntürk – AK Parti
Orhan Karasayar – AK Parti
Sadullah Ergin – AK Parti
Hasan Akgöl – CHP
Mehmet Ali Ediboğlu – CHP
Mevlüt Dudu – CHP
Refik Eryılmaz – CHP
Adnan Şefik Çirkin – MHP

32 ISPARTA Recep Özel – AK Parti
Süreyya Sadi Bilgiç – AK Parti
Ali Haydar Öner – CHP
Süleyman Nevzat Korkmaz – MHP

33 MERSİN Ahmet Tevfik Uzun – AK Parti
Çiğdem Münevver Ökten – AK Parti
Mehmet Zafer Çağlayan – AK Parti
Nebi Bozkurt – AK Parti
Ertuğrul Kürkçü – Bağımsız
Ali Rıza Öztürk – CHP
Aytuğ Atıcı – CHP
İsa Gök – CHP
Vahap Seçer – CHP
Ali Öz – MHP
Mehmet Şandır – MHP

34 İSTANBUL Recep Tayyip Erdoğan – AK Parti
Abdülkadir Aksu – AK Parti
Ahmet Baha Öğütken – AK Parti
Ahmet Berat Çonkar – AK Parti
Ahmet Haldun Ertürk – AK Parti
Ahmet Kutalmış Türkeş – AK Parti
Alev Dedegil – AK Parti
Ayşe Nur Bahçekapılı – AK Parti
Burhan Kuzu – AK Parti
Bülent Turan – AK Parti
Egemen Bağış – AK Parti
Ekrem Erdem – AK Parti
Enver Yılmaz – AK Parti
Erol Kaya – AK Parti
Feyzullah Kıyıklık – AK Parti
Gülay Dalyan – AK Parti
Gürsoy Erol – AK Parti
Hakan Şükür – AK Parti
Halide İncekara – AK Parti
Harun Karaca – AK Parti
Hüseyin Bürge – AK Parti
İbrahim Yiğit – AK Parti
İdris Güllüce – AK Parti
İsmail Safi – AK Parti
İsmet Uçma – AK Parti
Mehmet Doğan Kubat – AK Parti
Mehmet Domaç – AK Parti
Mehmet Muş – AK Parti
Metin Külünk – AK Parti
Mihrimah Belma Satır – AK Parti
Muhammed Çetin – AK Parti
Mustafa Ataş – AK Parti
Mustafa Şentop – AK Parti
Nimet Çubukçu – AK Parti
Nureddin Nebati – AK Parti
Oktay Saral – AK Parti
Osman Aşkın Bak – AK Parti
Osman Boyraz – AK Parti
Ömer Dinçer – AK Parti
Sevim Savaşer – AK Parti
Şirin Ünal – AK Parti
Tülay Kaynarca – AK Parti
Türkan Dağoğlu – AK Parti
Ünal Kacır – AK Parti
Volkan Bozkır – AK Parti
Abdullah Levent Tüzel – Bağımsız
Sebahat Tuncel – Bağımsız
Sırrı Süreyya Önder – Bağımsız
Ali Özgündüz – CHP
Aydın Ağan Ayaydın – CHP
Aykut Erdoğdu – CHP
Ayşe Eser Danışoğlu – CHP
Bihlun Tamaylıgil – CHP
Binnaz Toprak – CHP
Celal Dinçer – CHP
Ercan Cengiz – CHP
Erdoğan Toprak – CHP
Faik Tunay – CHP
Fatma Nur Serter – CHP
Ferit Mevlüt Aslanoğlu – CHP
Gürsel Tekin – CHP
Haluk Eyidoğan – CHP
İhsan Özkes – CHP
Kadir Gökmen Öğüt – CHP
Kemal Kılıçdaroğlu – CHP
Mahmut Tanal – CHP
Mehmet Akif Hamzaçebi – CHP
Melda Onur – CHP
Mustafa Sezgin Tanrıkulu – CHP
Müslim Sarı – CHP
Osman Oktay Ekşi – CHP
Osman Taney Korutürk – CHP
Sabahat Akkiraz – CHP
Sedef Küçük – CHP
Süleyman Çelebi – CHP
Şafak Pavey – CHP
Umut Oran – CHP
Atila Kaya – MHP
Bülent Didinmez – MHP
Durmuşali Torlak – MHP
Engin Alan – MHP
Mehmet Taytak – MHP
Meral Akşener – MHP
Murat Başesgioğlu – MHP
Ümit Şafak – MHP

35 İZMİR Ali Aşlık – AK Parti
Aydın Şengül – AK Parti
Binali Yıldırım – AK Parti
Erdal Kalkan – AK Parti
Ertuğrul Günay – AK Parti
Hamza Dağ – AK Parti
İlhan İşbilen – AK Parti
İlknur Denizli – AK Parti
Mehmet Sayım Tekelioğlu – AK Parti
Nesrin Ulema – AK Parti
Rıfat Sait – AK Parti
Alaattin Yüksel – CHP
Aytun Çıray – CHP
Birgül Güler – CHP
Erdal Aksünger – CHP
Hülya Güven – CHP
Mehmet Ali Susam – CHP
Musa Çam – CHP
Mustafa Ali Balbay – CHP
Mustafa Moroğlu – CHP
Oğuz Oyan – CHP
Rahmi Aşkın Türeli – CHP
Rıza Mahmut Türmen – CHP
Şükran Güldal Mumcu – CHP
Ahmet Kenan Tanrıkulu – MHP
Oktay Vural – MHP

36 KARS Ahmet Arslan – AK Parti
Yunus Kılıç – AK Parti
Mülkiye Birtane – Bağımsız

37 KASTAMONU Hakkı Köylü – AK Parti
Mustafa Gökhan Gülşen – AK Parti
Emin Çınar – MHP

38 KAYSERİ Ahmet Öksüzkaya – AK Parti
İsmail Tamer – AK Parti
Mustafa Elitaş – AK Parti
Pelin Gündeş Bakır – AK Parti
Sadık Yakut – AK Parti
Taner Yıldız – AK Parti
Yaşar Karayel – AK Parti
Mehmet Şevki Kulkuloğlu – CHP
Yusuf Halaçoğlu – MHP

39 KIRKLARELİ Şenol Gürşan – AK Parti
Mehmet Siyam Kesimoğlu – CHP
Turgut Dibek – CHP

40 KIRŞEHİR Abdullah Çalışkan – AK Parti
Muzaffer Aslan – AK Parti

41 KOCAELİ Azize Sibel Gönül – AK Parti
Fikri Işık – AK Parti
İlyas Şeker – AK Parti
Mehmet Ali Okur – AK Parti
Muzaffer Baştopçu – AK Parti
Nihat Ergün – AK Parti
Zeki Aygün – AK Parti
Haydar Akar – CHP
Hurşit Güneş – CHP
Mehmet Hilal Kaplan – CHP
Lütfü Türkkan – MHP

42 KONYA Ahmet Davutoğlu – AK Parti
Ayşe Türkmenoğlu – AK Parti
Cem Zorlu – AK Parti
Gülay Samancı – AK Parti
Harun Tüfekci – AK Parti
Hüseyin Üzülmez – AK Parti
İlhan Yerlikaya – AK Parti
Kerim Özkul – AK Parti
Mustafa Akış – AK Parti
Mustafa Baloğlu – AK Parti
Mustafa Kabakcı – AK Parti
Atilla Kart – CHP
Faruk Bal – MHP
Mustafa Kalaycı – MHP

43 KÜTAHYA Hasan Fehmi Kinay – AK Parti
İdris Bal – AK Parti
Soner Aksoy – AK Parti
Vural Kavuncu – AK Parti
Alim Işık – MHP

44 MALATYA Hüseyin Cemal Akın – AK Parti
Mahmut Mücahit Fındıklı – AK Parti
Mustafa Şahin – AK Parti
Ömer Faruk Öz – AK Parti
Öznur Çalık – AK Parti
Veli Ağbaba – CHP

45 MANİSA Hüseyin Tanrıverdi – AK Parti
Muzaffer Yurttaş – AK Parti
Recai Berber – AK Parti
Selçuk Özdağ – AK Parti
Uğur Aydemir – AK Parti
Hasan Ören – CHP
Özgür Özel – CHP
Sakine Öz – CHP
Erkan Akçay – MHP
Sümer Oral – MHP

46 KAHRAMANMARAŞ Mahir Ünal – AK Parti
Mehmet Sağlam – AK Parti
Nevzat Pakdil – AK Parti
Sevde Bayazıt Kaçar – AK Parti
Sıtkı Güvenç – AK Parti
Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu – AK Parti
Durdu Özbolat – CHP
Mesut Dedeoğlu – MHP

47 MARDİN Abdurrahim Akdağ – AK Parti
Gönül Bekin Şahkulubey – AK Parti
Muammer Güler – AK Parti
Ahmet Türk – Bağımsız
Erol Dora – Bağımsız
Gülseren Yıldırım – Bağımsız

48 MUĞLA Ali Boğa – AK Parti
Yüksel Özden – AK Parti
Nurettin Demir – CHP
Ömer Süha Aldan – CHP
Tolga Çandar – CHP
Mehmet Erdoğan – MHP

49 MUŞ Faruk Işık – AK Parti
Muzaffer Çakar – AK Parti
Demir Çelik – Bağımsız
Sırrı Sakık – Bağımsız

50 NEVŞEHİR Ahmet Erdal Feralan – AK Parti
Ebu Bekir Gizligider – AK Parti
Murat Göktürk – AK Parti

51 NİĞDE Alpaslan Kavaklıoğlu – AK Parti
Ömer Selvi – AK Parti
Doğan Şafak – CHP

52 ORDU Fatih Han Ünal – AK Parti
Harun Çakır – AK Parti
İdris Naim Şahin – AK Parti
İhsan Şener – AK Parti
Mustafa Hamarat – AK Parti
İdris Yıldız – CHP

53 RİZE Hasan Karal – AK Parti
Hayati Yazıcı – AK Parti
Nusret Bayraktar – AK Parti

54 SAKARYA Ali İhsan Yavuz – AK Parti
Ayhan Sefer Üstün – AK Parti
Ayşenur İslam – AK Parti
Hasan Ali Çelik – AK Parti
Şaban Dişli – AK Parti
Engin Özkoç – CHP
Münir Kutluata – MHP

55 SAMSUN Ahmet Yeni – AK Parti
Akif Çağatay Kılıç – AK Parti
Cemal Yılmaz Demir – AK Parti
Mustafa Demir – AK Parti
Suat Kılıç – AK Parti
Tülay Bakır – AK Parti
Ahmet Haluk Koç – CHP
Ahmet İhsan Kalkavan – CHP
Osman Çakır – MHP

56 SİİRT Afif Demirkıran – AK Parti
Osman Ören – AK Parti
Gültan Kışanak – Bağımsız

57 SİNOP Mehmet Ersoy – AK Parti
Engin Altay – CHP

58 SİVAS Ali Turan – AK Parti
Hilmi Bilgin – AK Parti
İsmet Yılmaz – AK Parti
Mesude Nursuna Memecan – AK Parti
Malik Ecder Özdemir – CHP

59 TEKİRDAĞ Özlem Yemişçi – AK Parti
Tevfik Ziyaeddin Akbulut – AK Parti
Candan Yüceer – CHP
Emre Köprülü – CHP
Faik Öztrak – CHP
Bülent Belen – MHP

60 TOKAT Dilek Yüksel – AK Parti
Şükrü Ayalan – AK Parti
Zeyid Aslan – AK Parti
Orhan Düzgün – CHP
Reşat Doğru – MHP

61 TRABZON Aydın Bıyıklıoğlu – AK Parti
Erdoğan Bayraktar – AK Parti
Faruk Nafız Özak – AK Parti
Safiye Seymenoğlu – AK Parti
Mehmet Volkan Canalioğlu – CHP
Koray Aydın – MHP

62 TUNCELİ Hüseyin Aygün – CHP
Kamer Genç – CHP

63 ŞANLIURFA Abdulkadir Emin Önen – AK Parti
Abdulkerim Gök – AK Parti
Bekir Eren – AK Parti
Faruk Çelik – AK Parti
Halil Özcan – AK Parti
Mahmut Kaçar – AK Parti
Mehmet Akyürek – AK Parti
Mehmet Kasım Gülpınar – AK Parti
Seyit Eyyüpoğlu – AK Parti
Yahya Akman – AK Parti
Zeynep Armağan Uslu – AK Parti
İbrahim Ayhan – Bağımsız

64 UŞAK İsmail Güneş – AK Parti
Mehmet Altay – AK Parti
Dilek Akagün Yılmaz – CHP

65 VAN Burhan Kayatürk – AK Parti
Fatih Çiftci – AK Parti
Gülşen Orhan – AK Parti
Mustafa Bilici – AK Parti
Aysel Tuğluk – Bağımsız
Kemal Aktaş – Bağımsız
Nazmi Gür – Bağımsız
Özdal Üçer – Bağımsız

66 YOZGAT Bekir Bozdağ – AK Parti
Ertuğrul Soysal – AK Parti
Yusuf Başer – AK Parti
Mehmet Ekici – MHP

67 ZONGULDAK Ercan Candan – AK Parti
Köksal Toptan – AK Parti
Özcan Ulupınar – AK Parti
Ali İhsan Köktürk – CHP
Mehmet Haberal – CHP

68 AKSARAY Ali Rıza Alaboyun – AK Parti
İlknur İnceöz – AK Parti
Ruhi Açıkgöz – AK Parti

69 BAYBURT Bünyamin Özbek – AK Parti

70 KARAMAN Lütfi Elvan – AK Parti
Mevlüt Akgün – AK Parti

71 KIRIKKALE Beşir Atalay – AK Parti
Oğuz Kağan Köksal – AK Parti
Ramazan Can – AK Parti

72 BATMAN Mehmet Şimşek – AK Parti
Ziver Özdemir – AK Parti
Ayla Akat Ata – Bağımsız
Bengi Yıldız – Bağımsız

73 ŞIRNAK Mehmet Emin Dindar – AK Parti
Faysal Sarıyıldız – Bağımsız
Hasip Kaplan – Bağımsız
Selma Irmak – Bağımsız

74 BARTIN Yılmaz Tunç – AK Parti
Muhammet Rıza Yalçınkaya – CHP

75 ARDAHAN Orhan Atalay – AK Parti
Ensar Öğüt – CHP

76 IĞDIR Pervin Buldan – Bağımsız
Sinan Oğan – MHP

77 YALOVA Temel Coşkun – AK Parti
Muharrem İnce – CHP

78 KARABÜK Mehmet Ali Şahin – AK Parti
Osman Kahveci – AK Parti

79 KİLİS Ahmet Salih Dal – AK Parti
Fuat Karakuş – AK Parti

80 OSMANİYE Durdu Mehmet Kastal – AK Parti
Suat Önal – AK Parti
Devlet Bahçeli – MHP
Hasan Hüseyin Türkoğlu – MHP

81 DÜZCE Fevai Arslan – AK Parti
İbrahim Korkmaz – AK Parti
Osman Çakır – CHP

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s