İmam’ın Ordusu ve PKK

İmam’ın Ordusu ve PKK

İstifa eden eski Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner’in internette dolaşan ses kaydını dinlemiş veya ses kaydının yazıya dökülmüş halini okumuş olmalısınız. “PKK karşısında kepaze durumdayız” diyor. “Mevzileri koruyamıyor, rütbelilerimizin kaçışını engelleyemiyoruz” diyor. Yeni Türk devletinin fikir ve bilgi çöpçatanı Ahmet Altan, dil yasaklamak, köy yıkmak ve Kürt öldürmek için Kürdistan’da bulunan sömürge ordusunun PKK karşısındaki başarısızlığını, Türk iktidarını değiştirmek için Kürtlerin önüne atılmış “çocuk maması” cinsindeki “Ergenekon” ilişkileriyle açıklamaya çalışıyordu.

Kürtlerin bir kısmı, iyi tertiplenmiş bir Türk iktidar numarası olan “çocuk maması”nı yetişkin bireyler olarak afiyetle yediler. Bu Kürtler, AKP faşizminin Türkiye’ye demokrasi getireceğine, dolayısıyla da Kürt sorunun çözüleceğine inanarak, AKP’ye sınırsız bir destek sundular. Hatta bunların girdiği her Kürt örgütünü dağıtmış bir kısmı, AKP’nin PKK’yi yenmesi için Tanrı’ya duacı oldular.

Kürt sorunun karakterini anlamamış “kafadan cüzdanlılar sınıfı”, Türk savaş uçaklarının Kürdistan’ın dört bir yanını bombalamaya başlaması ve PKK’nin bekledikleri kaybı vermemesiyle dut yemiş bülbüle döndüler. AKP, yandaş Kürtlerin sorununu çözecek, böylece PKK’nin ruhuna Türk-İslam iktidarının el fatihası okunacak, Kürdistan’ın çaresiz milyonları yine aldatılmışlıklarıyla yarı intihar bir hayat sürdüreceklerdi.

Bunların hiç biri olmadı. Kemalist diktatörlerden orduyu devralan İmamın Ordusu, işe geniş çaplı bir saldırıyla başladı, ancak beklenen sonuç yine alınamadı.

İktidardaki “Yeşil Ergenekon”a bağlı basına bakacak olursanız Kürtler allak bullak. Sanal bir zafer havası yaratmışlar. PKK darbe üstüne darbe alıyor, mevziler vuruluyor, PKK sorumluları kaçacak arazi arıyor! Fakat kısa bir süre önce ordunun başında olan Işık Koşaner: “PKK karşısında kepaze bir haldeyiz” diyor. “İki gerilla otuz askeri korkutup kaçırtıyor” diyor.

Daha önce bir kaç kez daha söylemiştik: Kürdistan halkına, onun kültürüne ve yaşama güvenliğine saygılı olmayan bir ordunun Kürdistan’da artık yeri yoktur. Olmamalıdır da… Güneş batıp, vadiler ve dağlar karardı mı, PKK’ye gerek kalmadan kırdaki cırcır böceğinin sesi dahi tedirgin etmelidir bu saldırgan orduyu. Silah kullanamayan ve işkence yapamayan bir ordunun ölüm kışlalarında bu saatten sonra Kürdistan Yetimleri çelik çomak oynamalıdırlar.

Kürtlerin kritik ve tedirgin günler yaşadığını biliyorum. Bu boğucu ve lanet ortam AKP faşizminin ve onun basın destekçilerinin yarattığı sanal bir durumdur. Kürdistan’ı parçalamış sömürgecilerin bacakları titriyor. Irak aradan çıktıktan sonra geri kalan üç parçanın en geri yaşam biçimine mahkum edilmiş Kürtleri direnişleriyle sömürgeci devletlerin soluğunu kesiyor. Yenilmek üzere olanların zafer naralarına kanmayın.

AKP faşizminin üçüncü sınıf “PKK uzmanları”, Kürt sorunundan servet eden uyduruk danışmanlar, dört gözle PKK’nin yenilmesini bekleyen uşak ruhluların Türk basınına ve televizyonlarına yaptıkları “kırmızı surat yalan açıklamaları” Kürdistan’ın özgürlüğüne ve egemenliğine inanmış olanları etkilememelidir.

“PKK’nin yedi başlı olması”, “Öcalan’ın PKK üzerindeki etkisinin azalması”, “Karayılan’ın akıbetinin belli olmaması” gibi haberlere gülüp geçin… Kürdistan dinamiklerini parçalama çabaları ağırlaştırılmış faturalar olarak Türk devletinin önüne tekrar tekrar çıkarılacaktır. Kürt sorunu, oyaladıkça büyüyen, büyüdükçe önüne çıkanı ezip geçecek kar topu gibidir. Dik bir yamaçtan süratle aşağı doğru yuvarlanırken, onun nasıl durdurulacağını kimse bilmemektedir.

Kürdistan, İran, Suriye ve Türk devletleri tarafından gasp edilmiş tapulu bir mülktür. Kürtler, kendilerine ait gasp edilmiş mülkü geri istiyorlar.

Türk devletinin Kürdistan’daki son kozu İmamın Ordusu, gösteriş türünden bazı çılgın denemelere girişebilir. Bu savruk ve serseri zamanda PKK’nin yapacağı tek şey, kendini korumak olmalıdır.

Kürdistan halkının direnişi, İmamın Ordusu’nu da yenecektir.

bildiricihasan@hotmail.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s