Bir Millet Direniyor

Bir Millet Direniyor

Our greatest enemy is fear! (En büyük düşmanımız korkudur)

Erdoğan Faşizmi’nin haber ambargosuna rağmen, Türk Devlet yetkilileri’nin yalanları dikiş tutmuyor, lime lime dökülüyor. Bu yalanların yarattığı psikolojik destek eşliğinde çirkin, kirli ve gereksiz bir savaş tırmanarak devam ediyor.. Buna karşı ise “Kürdistan Kürdistanlılar’ındır” şiarı ile ayağa kalkmış olan tarihin en eski halkı gözünü kırpmadan ölüme meydan okuyor, direniyor.

Düşünün bu savaşı desteklerken kustukları kin ile ortalıkta boy veren halkın, yani Türk Halk çoğunluğunun, kafa yapısı ne kadar hasarlı.. Bu cümleyi toptancı bir cümle olarak almayın. Bir avuç insaf sahibi Türk elbette durumdan üzüntü duymuştur. Juji’nin dikkat çektiği Türk’ün Kürd’e olan kininin boyutunun büyüklüğü bu hasarlı kafalarda saklı olan hasarlı beyinlerin ürünü değil mi?

Van’da meydana gelen doğa katliamı, Türk Devleti’nin 24 saati aşkın çok kıymetli bir zaman süresi boyunca yardım yerine Erdoğan’ın şovuna kilitlenmesi, halkın ve BDP’lilerin yardım çalışmalarını sabote etmesi, doğrusu ibretle seyredilmesi gereken bir manzara idi. DIŞ yardım tekliflerini SADECE AZERBAYCAN’DAN KABUL EDEN, CİDDİ KURTARME EKİPLERİNE SAHİP OLAN GREKLER’İN VE İSRAİL’İN ORADA GÖRÜNMESİNE BİLE TAHAMMÜL ETMYEN AKP CANAVARI BUNLARA ‘HAYIR’ DEMEKTE BİR BEİS GÖRMEDİ.

Neden sadece Azerbaycan’ın yardım teklifi kabul ediliyor? Kahrolası ırkçılık bu kadar açık bir şekilde yapılıyorsa ortaya çıkacak olan manzara başka ne olabilir? ABD’nin desteğini de arkasına alarak serbestçe ırkçılık yapar. Ama buna karşı direnen bir ulus terörist olur. TC istediğini yapar, NATO bunu savunur! Evet Türk yapar.. Hemde herkesin gözlerinin içine baka baka yapar. Müttefikleri ise sadece onaylar. Bu tıpkı bir mafiasal duruştur.

Yardımları, Avrupa’dan gönderilen Kürd’ün Kürd’e yardımı dahil, bütün yardımları kendi tekeline alan ve bunu kendi psikolojik savaşını göçlendirmek için yapan bir Faşist devlet vardır. Neden, ben, kardeşime olan borcumu öderken üçüncü, benden olmayan bir el araya girsin? Neden sen bre vicdansız? Neden Sen bre Amerikan yalakası? Sana ve ardındaki bürokratlar sürüsnün halkıma ne derecede düşman olduğunu bildiğim halde neden sana güveneyim?

AKP, bunları yaparken, kaatil bir müteahhide, oldukça sağlam villasının bahçesinde açtığı iki çadır veriyordu. Tıpkı diğer yandaşlarını, resmi caşları kolladığı gibi..Bu gizlenemez bir anti-Kürt tavırdır. Ben buna partizanlık diyemem. Bu açıkça, yüzsüzce, sınır tanımıyan bir psikolojişk saldırıdır (anlamı; benden yana olursan ihya olursun).

Depremin yaraları orta yerde dururken, aynı günlerde Türk Ordusu Güney’e ve tüm Kürdistanlılar’a karşı imha amaçlı saldırılarına devam ediyor. Türk Genelkurmayı yetkilileri “Kazan Vadisi” adını taktıkları yerde 35 şehidin cansız vücuduna eriştiklerini kaydettiler.

Öte yandan nereden getirildikleri belirsiz 13 bayan, 11 erkek cesedi Malatya’da ortaya çıktı. Bu insanların vücutları tanınmaz haldedir. Kimisinin kaafası koparılmı, kimisinin vücudu yakılmış, kimisinin karnı, elleri kolları hunharca ezilerek yok edilmiştir. Tümü tanınmaz haldedir.. Ben onların tümünü GERİLLA ilan ediyor ve selamlıyorum.

Ama öte yandan,

Türk Devleti, halkı ve ordusu ile budur!

Faşizmin yeni destekçisi Doğan grubu, “PKK’yi Van’da yenelim” tezini hayata geçirmek için spektaküler programlar yayınlayarak beyin yıkamaya çalışıyor.. Bu medya grubunun sloganına bakın: Hayata dönüş.. Devrimciler Ecevit’in bu sloganı kullanarak rehinevlerini cehenneme çevirdiğini iç geçirerek hatırlarlar..

Alçaklık onların ve devletlerinin duruşunu tarif edemez.

Yine de son bir kaç hafta ve gündür cereyan edenler genel bir savaşın tamamlayıcı, ama oldukça vahşi olgularıdır.

Psikolojik savaş veya savaşımın Türkler’in atalaarı olan Moğollar tarafından biliniyor ve ciddi PS kitaplarında bu gerçek yer almaktadır. Moğol Kağanı Cengiz hedefine saldırmadan önce küçük baskınlarla halkı hunharca kılıçtan geçiriyor ve ajanları vasıtası ile bu canavarca baskınları yayıyor, ardından ordusunu harekete geçiriyordu. Moralı zaten bozulmuş olan hedefteki ordu ve kitleler kolayca teslim oluyorlardı.

Burada satılan fikir KORKU idi..

Korku!

En büyük düşmanımız olan korku beyinlerimize teslimiyetçi bir zehir gibi enjekte edilmek istenirken biz susamazdık. Açın ciddi PS kitaplarını göreceksiniz, en vurgulu sayfalarında; “Our greatest enemy is fear! (En büyük düşmanımız korkudur)” yazar ve bu korkuyu yenmek gerektiği vurgulanır. PS’nin temellerinden biri budur.

Düşman korkuyu en sert, en “tavizsiz” cümleler sarf ederek, katliamlar düzenleyerek salmaya çalışır. Bakın askerlerin, devlet yetkililerinin demeçlerine göreceksiniz.. Devletleri’nin başı “intikam”dan bahsediyor. Hükümetleri bir savaş kabinesi gibi hareket ediyor.. NATO onlara bütün gücü ile destek oluyor..

Yenilgilerini bile zafer olarak gösteren bir düşman var karşımızda..“2008 Zap Harekatı” bunların en yakın örneğidir. Şimdi de herhalde adını “üfürükçü harekatı” koydukları bir harekat düzenlediler. Koca bir yenilgi yaşadılar ve “sonuç alıncaya kadar devam edecek” dedikleri bir bataklığa saplanmadan süklüm-püklüm geri döndüler..

Buna rağmen basınları bu geri dönüşleri zafer olarak ilan etti. Gazete sayfalarında bu zaferler günlerce süslendi.. Kürd’e gözdağı verildi. Hala kitlesel rehin almalar ile korku salınmaya devam ediliyor. İnsanlar Mayıs ayının başında iştirak ettikleri yürüyüşler bahane edilerek tecrit ediliyor.

Bu pisliğin sorumlusu NATO’dur! Obama’dır!

Dünyada hiç bir gücün suç işleme imtiyazı olamaz.. Dip not; NATO hariç.. Olur mu? İşte Libya.. İşte Kürdistan.. Bal gibi oluyor da insanlar bu adaletsizliği “aptal kutusu” denilen TV’lerin yönlendirmesi ile alkışlıyorlar.

Kürt Halkı korkuyu yenmiştir. Korku salmaya çalışanların suratlarına tüküre tüküre direniyor. Korku imparatorluğu yıkılana dek bu direnişin süreceği belli olmuştur.

Faşizme karşı savaş, özgürlüğe giden yolu açacaktır. Bunu göreceğiz.

2011-10-28

A Sirac Kekuyon

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s