Cumhuriyetın 100. Yılında Nefesler Açlik Kokuyor


Cumhuriyetın 100. Yılında Nefesler Açlik Kokuyor

Katliyamlariyla suçlu akıttığı kanlarla kirli Cumhuriyetin 100. yılı CHP nin yaptığı bir sirk gösterisiyle kutlanmaya başlandi.Akşamsa TV de ilk bir kac dakika izlemeye tahamül ettiğım boğaz gösterisi vardi.Çakma taklit olan boğaz kutlamasi dışı gösterişli özü taklit çakma olan adi Çin malina benziyordu.
Türk mali olan adi çakma cumhuriyete de bu yakisir ancak.

CHP nin dersimli kılıç artığı sirk maymunu Kiliçdaroğlu nun peşinden anitkabire gidip orada yatan putu kutsamaya koşmasi,badam biyikli esans kokulu faşist Türkçü müslümanlarin ilk defa örtülü hatunlariyla haremlik selamlik cumhuriyet balosuna katilma gururlari ve zindanlarin duvarlarina sinmis açlik kokusunun bir arada yaşandığı cumhuriyet kime kutlu olsun.

Biz son on yilimizi bu bozuk cumhuriyeti demokratikleştireceğiz diye heba ettik.Geldığımiz nokta ortada.100.yilinda kardeşlerimizin nefesleri acliktan kokuyor.Cumhuriyetin başı Gül akulaca demeç veriyor,irkçi tekçı mezhepçı başbakani Erdoğan müdahale etmekle tehdit ediyor.

Bu iktidarki 12 Eylül basta olmak üzere tüm darbelerle hasaplaşacaktı güya.Buna inanan bu günkü tabloya gönüllü ortak olan yetmez ama evetçiler vacdanen ne kadar rahatlar.Nikah masasinda bile bu kadar içten evet demedim diyen sözde sendika temsilcileri STÖ sözcüleri,dönek solcular vicdanlari rahattir eminim.

Sömürgeci savcilara ihbar dosyasi sunan I.Güçlü, devletin valisi tarafindan ağırlanan Burkay,AKP nin basin tetikçisi,cemaat ihbarcisi Miroğlu,Ümit Firat,Kizilkaya,Şiwan Perver,Yaşar Kaya ve Hasan Bildiriciye yazdigi cevap yazisiyla onlara kefil olan Ismail Besikçiyi vicdanlariyla başbasa birakiyorum.

Onlarca hapishanede sayilari yüzleri aşan Kürt savaş esirinin başlattiği açlik girevinin hakliligini sorgulamak vicdansizliktir.Taleplerine katilir katilmayiz o ayri bir konu.Ama ayağında terlik karnı tok rahat koltuğa oturup o insanlarin direnişini sorgulamak,bunu danisikli bir oyunmuş gibi sunmak ahlaksizliktir.

Sömürgeci Türk savcilarinin onunde Çeket ilikleyip odasinda çay içip internet köşelerinde bağımsız Kürdistanı savunan milliyetçi oyunlarina karni tok bir toplumuz.Bunun icin “Öcalan görüşe çıkmıyor diye gençlerin olmesine gerek yok”diyenlere asıl biz diyoruz birakin bu oyunları

Gün siyasi iç cekişmeleri,görüş farkliliklarini bir kenara itip zindanlarda ellinci güne varan direnisi sahiplenme günüdür.Sistemi caydirmak demek bir canı yaşatmak demektir.PKK nin zindan gelenegini biliyoruz.Bu geleneğin mirascilarini yanliz birakmamak bir insanlik görevidir.

Kizil türkcu ve yeşil islamci fasiştlerin esans kokusunun Şampanya viski kokusuna karıştığı kirli katil cumhuriyet kutlamalarini tutsaklari sahiplenerek onlara zehir edelim.Siyasi tutsaklar onurumuzdur onurumuzun bu kirli cumhuriyetin 100 yilina kurban edilmesine müsade etmeyecegiz.

Murat Zınar
der.du@hotmail.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s